Minik Mehterciler sahnede

157
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nin en eski okullarından biri olan Fatih İlkokulu ilklerin okulu olmaya devam ediyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nin en eski okullarından biri olan Fatih İlkokulu ilklerin okulu olmaya devam ediyor. Geleneksel hale gelen Pilav Günü Etkinliği’nde Okul Müdürlüğü ile Okul Aile Birliği’nin çalışmaları göz kamaştırdı. 21 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen organizasyonda bir ilk yaşandı. Fatih İlkokulu Minik Mehteran Takımı da ilk konserini vermiş oldu.
Müzikli Eğlence ve Pilav günü Okul Müdürü Mustafa Fıstık’ın açılış konuşmasıyla başladı. Okul Müdürü Mustafa FISTIK yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Fatih İlkokulu olarak ilklerin okulu olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Biliyorsunuz geçen sene Ankara’ya okul gezisi yapmıştık. Biz bu geziyi otobüsle değil uçakla yapmıştık. Bizim bu organizasyonu yaptığımızı duyanlardan inanamayanlar oldu. Biz sizlerle bunu başardık. Bugün de bir ilk yaşanacak. Şu anda yaş grubu itibarıyla Türkiye’de hatta Dünyada tekiz. Hangi konuda? Evet söylüyorum. Kurduğumuz Minik Mehteran Takımı ile yaş grubu itibarıyla tekiz. Şimdi bu öğrencilerimiz ilk konserlerini verecekler. Onları şimdiden tebrik ediyor ve kutluyorum. Pilav Günümüz daha sonra çekilişle devam edecek. Sonrasında ise Müzikli eğlencemiz var. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Katkı veren Babaeski’mizin saygın esnaf ve kuruluşlarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Birazdan Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Ebru ERGUVAN bunları açıklayacak.Emeği geçen herkesi kutluyorum.”
* Minik Mehterciler ilk konserlerini verdi
Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ebru Erguvan’ın yaptığı konuşmadan sonra Minik Mehteran Takımı sahneye çıkarak salonda toplanan topluluğu çaldıkları marşlarla coşturdu. Profesyonellere taş çıkartırcasına marşları söyleyip çalan minikler izleyicilerden büyük alkış aldılar ve onları coşturmayı başardılar. Minim Mehter Takımının davulcuları konserden sonra ayrıca davul şov yaparak salondakileri coşturdu. İlkokul 2., 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan Mehterciler ulusal ve uluslar arası organizasyonlara hazırlık aşamasında sayılabilecek ilk konserlerini de böylece kendi okullarında büyük bir kalabalık önünde vermiş oldular. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here