Minik Erkekler Basketbol ligi başladı

20
TBF Kırklareli İl Temsilciliği 2010-2011 Minik Erkekler Basketbol Ligi müsabakaları başladı. A ve B grubu şeklinde yapılan müsabakaların ilki 24 Nisan 2011 Pazar günü A grubunda mücadele eden Vize Acarspor ile Anadolu Lisesispor arasında gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Karşılaşmayı 6-42’lik skor ile Anadolu Lisesispor kazandı. Bir diğer müsabaka 25 Nisan 2011 Pazartesi günü yine A grubunda mücadele eden Kırklareli Gençlikspor ile Kırklareli Sağlıkspor arasında gerçekleşti. Hakemler Anıl Aydın ve Furkan Kağızman yönetimindeki mücadeleyi 6-70’lik skor ile Kırklareli Sağlıkspor kazandı. Üçüncü müsabaka ise 27 Nisan 2011 Çarşamba günü Anadolu Lisesispor ile Kırklareli Gençlikspor arasında yapıldı. Bu karşılaşmada da iyi oyununu ortaya koyan Anadolu Lisesispor 68-6’lık skor ile mücadelenin galibi oldu.
*Lig birincisi Türkiye Minikler Basketbol Şenliği’ne gidecek
TBF Kırklareli İl Temsilciliği 2010-2011 Minik Erkekler Basketbol Ligi müsabakaları sonrasında sıralamanın tamamlanmasının ardından 23 Mayıs-3 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşen Play Off karşılaşmaları sonucunda birinci olan takım Ülker 9. Minikler Basketbol Şenliği’ne katılmaya hak kazanacak. TBF Kırklareli İl Temsilciliği 2010-2011 Minik Erkekler Basketbol Ligi A grubunun ilk üç karşılaşması tamamlandı. A grubunun favori takımı Anadolu Lisesispor olarak göze çarpıyor. Efes Pilsen İlk Adım Basketbol Okulları ve aynı zamanda Anadolu Lisesi Spor Kulübü Basketbol Takımı çalıştırıcısı Bora Bayramlı, hedeflerinin ligde liderliğe oturmak olduğunu belirterek; “sporcularıma güveniyorum. İnşallah gerçekleşen müsabakaların tümünü başarı ile geçip Türkiye Minikler Basketbol Şenliği’ne gideceğiz.” şeklinde konuşarak ligde mücadele gösteren tüm takımlarında başarılı olmaları temennisinde bulundu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here