Minik Eller, Minik Patilerle

3
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Öğretim Görevlisi Ayfer Mutlu tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Kırklareli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Öğretim Görevlisi Ayfer Mutlu tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Kırklareli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuar Teknikleri öğrencileri Mahsum Ay, Yağmur Turan, Selin İmük ve Pınar Hişmioğulları tarafından hazırlanan “Minik Eller Minik Patilerle” Projesi gerçekleştirildi. 
Proje kapsamında ilk olarak Ahmet Yener Ortaokulu 6. Sınıf öğrencilerine sokak hayvanlarına yönelik interaktif bir eğitim verildi. Eğitim, Kırklareli’nde bulunan sokak hayvanlarının ve konulara ilişkin uygulamaların resimleri ve eğitici videolarıyla desteklendi. Eğitimin konuları, sokak hayvanlarına farkındalık, sokak hayvanlarının insanlara duydukları ihtiyaç, sokak hayvanlarına verilebilen verilemeyen evsel yiyecekler, yemek verme şekilleri ve çevreyi kirletmeme, sokak hayvanlarına zarar vermemesi adına kesici ve delici atıkların doğru şekilde çöpe atılması şeklinde oldu.
Ardından bu eğitimin destekleyicisi olması adına sokak hayvanlarının tedavi edilmesi, sokağa bırakılan hayvanların yaşam şartlarının anlaşılması, sokak hayvanlarının beslenmesi ve hayvan sahiplenmenin teşvik edilmesi amacıyla Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında her ortaokul öğrencisine bir üniversite öğrencisi refakat etti, Veteriner Hekim Ümit Kiracıoğlu ve bakımevi personeli öğrencilere bilgilendirmede bulundu. Ayrıca öğrenciler veteriner gözetiminde hayvanları besledi ve hayvanlarla sevgi bağı kuruldu. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here