Milliyetçi Hareket Partisi’nden 11 kişi başvuruda bulundu “Aday sıralamamız 11 Nisan’da belli olacak”

11
Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) 14 Mart’ta başlayan Milletvekili
Aday Adaylığı Başvuruları 21 Mart’ta sona erdi. Kırklareli’den
Milletvekili olabilmek için 11 kişi MHP Genel Merkezi’ne başvuruda
bulundu. MHP İl Başkanı Şaban Savaşan; “Aday sıralamamız 11 Nisan’da
belli olacak” dedi.

HABER MERKEZİ
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Milletvekili olabilmek için 14 Mart 2011 Pazartesi günü başlayan Aday Adaylığı Başvuruları 21 Mart 2011 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erdi.
Kırklareli’den MHP Milletvekili olabilmek için; Kadın Doğum Uzmanı Dr. Armağan Ayyıldız, Diş Hekimi ve Strateji Uzmanı Aydın Çetiner, Veteriner Hekim Celal Tulgar, Avukat Eski Milletvekili Cemal Özbilen, Avukat Cemal Terzi, Eğitimci-Öğretmen Harun Sagun, Mimar-Müteahhit İrfan Hasköylü, Ziraat  Teknisyeni Oktay Kahve, Emekli Öğretim Üyesi Remzi Berkel, Astronomi ve Uzay Bilimleri Mühendisi-Tekstilci-Müteahhit Semih Meriç ve Avukat Şükrü Karademir Aday Adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezi’ne yaptı.
* “Tüm aday adaylarımız birbirinden değerli kişilerdir”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, aday adaylığı için müracaatta bulunan aday adaylarının hepsinin birbirinden değerli kişilerden oluştuğunu, şu an için sıralamanın belirlenmediğini belirterek şunları kaydetti:
“Son günlerde kamuoyunda Milletvekili Aday adaylarımız arasındaki sıralamalarla ilgili olarak çeşitli spekülasyonlar yer alıyor. Partimizden Kırklareli Milletvekili olabilmek için aday adaylık başvurusunda bulunan 11 tane arkadaşımızın her biri kendi alanlarında seçkin, nitelikli, bilgi birikimleri çok, kariyer ve tecrübe sahibi olan kişilerdir. Kendilerinin aday adayı olmaları partimize güç katmış ve gurur kaynağı olmuştur. Aday adaylarımızın partimize göstermiş oldukları ilgi ve teveccühü bizleri son derece mutlu etmiştir.
İktidarın yegâne alternatifi olan partimiz tek başına iktidar yürüyüşünde son dönemece girmiştir. Bu son dönemeci de vatandaşlarımızın bizlere vereceği destek ve teveccühü ile aşarak iktidar olacağız.
Aday adaylarımızın açıklanması ile birlikte telefon, internet ve anket gibi kamuoyu yoklamaları ile halkımızın isteği ve teşkilatlarımızın görüşleri doğrultusunda, merkez yoklamasının ardından sıralamalar tespit edilecektir. Bunların haricinde henüz kesin olarak 1. sırada şu isim 2. sırada şu isim, 3. sırada şu isim yer alacak dememiz mümkün değildir.”  
* “O el mutlaka kırılmalı”
Nevruz kutlamaları sırasında Milletvekili’nin polise tokat atmasının kabul edilemez bir durum olduğunu da belirten Savaşan; “Açılım denilen Yıkım Projeleri’nden cesaret alan, en ağır küfür ve hakaretler eşliğinde sadece görevini yapan Türk Polisi’ne tokat atma cesaretini gösteren kirli yüzleri Nevruz kutlamaları bahanesi ile Türk Milleti bir kez daha görülmüştür. O tokat polise değil, Türk Milleti’ne atılmıştır. O el mutlaka kırılmalıdır” dedi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.