Milliyetçi Hareket Partisi Bayram’da birlik ve beraberlik mesajı verdi

6
Başkan Savaşan; “Yerel Seçim yarışı CHP ile AKP arasında değil, MHP ile CHP arasında olacaktır. Sağduyulu vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum, AKP’ye vereceğiniz oylar CHP’yi kazandıracaktır. Bu yüzden oyları bölmeyin, oyunuzu MHP’nin Genç, pırıl pırıl ve vizyon sahibi adayı Derya Bulut’a verin” dedi.
HABER MERKEZİ 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı’nın Bayramlaşma Töreni, Bayramın ikinci günü MHP İl Binası’nda yapıldı. Bayramlaşma töreni, eski ve yeni kuşak MHP’lilere bir araya getirdi.  Belediye Başkanlığı Seçimleri’ne tüm partilerden önce start veren MHP, birlik ve beraberlik örneği sergiledi.
Törene; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut MHP’nin Kırklareli’de ilk Belediye Başkan Adayları’ndan Sabri Akyüz, geçen seçimlerde Kırklareli Belediye Başkan Adayı olan Reha Oras, Kırklareli İl Genel Meclis Üyeliği Adayları, eski İl Başkanları MHP yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma törenin de birlik ve beraberlik mesajları veren MHP’liler, Belediye Başkan Adayı Derya Bulut etrafında kenetlendiklerini, Kırklareli’de parti içinde küskünlükleri bulunmayan tek partinin MHP olduğunu,  Kırklareli’de Belediye Başkanlığını kazanacaklarını belirttiler.
MHP İl binasında yapılan Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Belediye Başkanlığı Seçimleri’nde yarışlarının CHP ile olduğunu belirterek;
“MHP 1999’da Kırklareli Belediye Başkanlığını kazanarak, örnek bir Belediyecilik hizmeti vermiştir. Kırklareli insanı MHP Belediyeciliğini ve MHP döneminde aldığı hizmetleri arar olmuştur. Genç ve nitelikli Belediye Başkan Adayımız Derya Bulut ile vizyon sahibi ekibi 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimi Cenab-ı Allah’ın izniyle kazanacaktır. Bazı kesimler, oyları bölmeyin, oyunuzu AKP’ye verin, aksi halde CHP kazanır şeklinde söylemlerde bulunuyorlar. Bu tuzaklara düşmeyin, geçen seçimlerde insanlar bu tuzağa düşüp AKP’ye oy vermiş ve CHP seçimi kazanmıştı. Buradan sağduyulu vatandaşlarımıza sesleniyorum. Aklın yolu bir, seçimi kazanacak olana MHP’ye oy verin. AKP’ye verilecek oylar ziyan olacaktır ve CHP’yi kazandıracaktır. Bu yarış MHP ile CHP arasındadır. MHP, pırıl pırıl  adayı Derya Bulut’la, Akademisyeni’nden, Teknik Uzmanı’na, Profesörü’ne kadar vizyon sahibi ekibiyle Belediye Başkanlığı Seçimleri’nin favorisidir. Bunun için herkesin sağ oyları bölmeden MHP çatısı altında toplanması gerekmektedir. Yerel Seçim yarışı CHP ile AKP arasında değil, MHP ile CHP arasında olacaktır. Sağduyulu vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum, AKP’ye vereceğiniz oylar CHP’yi kazandıracaktır. Bu yüzden oyları bölmeyin oyunuzu MHP’nin Genç, pırıl pırıl ve vizyon sahibi adayı Derya Bulut’a verin.  AKP Milletvekillerinin icraatları geçmişte de, bu günde ortada. Yani “İktidarın adayını seçin, iktidar nimetlerinden faydalanın”  söyleminin hikayeden ibaret olduğunu gördük. AKP Milletvekillerinin geçmişte de, bu gün de Kırklareli’yi iktidar nimetinden faydalandırmadığını hep beraber yaşadık. Kırklareli Belde ve İlçelerinde Muhalefet Belediye Başkanları’nın AKP’li Başkanlardan çok daha iyi hizmet verdiği de ortadadır” dedi.
MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner’de rakip partilerin aday belirleme işleri ile uğraşıp, birbirlerine rakip olurlarken, MHP’nin neredeyse 3 aydır Derya Bulut’la seçim çalışmalarını hızla sürdürdüğünü ve rakiplerinin çok önünde olduklarını söyledi.
Başkan Yamaner, CHP’ ve AKP’de adaylık konusunda daha şimdiden küskünlüklerin yaşanmaya başladığına dikkat çekerek; “İki partide de bölünme ve kamplaşmalar meydana geldi. Aday olanlarla, olamayanlar arsında ki rekabet MHP’sine yarayacaktır ve 30 Mart sabahı MHP’si Belediye Başkanlığı koltuğunu teslim alacaktır.” dedi. 
İl Başkanı Savaşan ve Merkez İlçe Başkanı Yamaner, çalışmalarının aralıksız sürdüğünü, toplumun her kesimine, partili partisiz her vatandaşa ulaştıklarını, seçimin yerel seçim olduğu için Kırklarelililerin partiye değil adaya oy vereceklerini belirterek, Halkın Derya Bulut adı üzerinde birleşmeye başladığını söylediler. 
MHP Kırklareli İl Başkanlığı önümüzdeki haftada güzel bir sürprizle Kırklareli halkının önüne çıkacaklarını, yerin göğün MHP olacağını belirttiler. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here