Milli Takım Seçmeleri’ne Edirne’den İsmail Can Meriç davet edildi

46
Avrupa Taekwondo Birliği tarafından organize edilen “Avrupa Taekwondo Şampiyonası” için Milli Takım Seçmeleri’ne Edirne’den İsmail Can Meriç davet edildi.
HABER MERKEZİ
Avrupa Taekwondo Birliği tarafından organize edilen “Avrupa Taekwondo Şampiyonası” için Milli Takım Seçmeleri’ne Edirne’den İsmail Can Meriç davet edildi.
Edirne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; 21 Yaş Altı Ümitler 5. Avrupa Taekwondo Şampiyonası 26-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Avusturya’nın İnsburg Şehri’nde yapılacak. Şampiyona öncesinde yapılacak seçmelere Edirne Belediye Spor’dan Meriç de çağrıldı. Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda 24 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak seçmeler sonucunda 1. olan sporcular Türkiye’yi şampiyonada temsil edecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Edirne Belediye Spor Taekwondo Sorumlusu Metin Eşme, Meriç’in elinde yetiştiğini ve Trakya’daki en başarılı Taekwondo Sporcusu olduğunu belirtti.
Edirne Belediyesinin tekvando sporuna ciddi destek sağladığını aktaran Eşme; "Tüm gücümüzle Avrupa Şampiyonasına gidebilme hakkı elde etmek için savaşacağız" dedi.
Meriç, bu yıl üniversiteler arası Türkiye Şampiyonası’nda 74 Kilogram Erkekler Kategorisi’nde maçlar yaparak finale yükseldi ancak dizindeki şişme sebebiyle final maçına çıkamadığı için ikinci oldu.
İzmir’de, 2-6 Ağustos 2014 tarihlerinde düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonasına da katılan Meriç, Ümitler Yaş Gurubunda 21 Yaş Altı En Başarılı Sporculardan biri olarak dikkat çekti ve Milli Takım Seçmesi’ne davet edildi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here