Milli Hakem Ülkü Tırpancı, Lig TV gündeminde

37
Trakya’nın, Türkiye 1. Profesyonel Ligi’nde ilk düdük çalan eski Milli Futbol Hakemi Ülkü Tırpancı’nın, Erman Toroğlu’nun, Lig TV’de ki “Maraton” Programı’nın yorumculuğu görevine son verilmesinin ardından Şansal Büyüka ile ismi gündeme geldi. 


HABER MERKEZİ

Türk Futbolu’nda dünya derbisi diye  nitelendirilen GS-FB maçı yöneten ve 45 yıl Türk Futbolu’na her kademede hizmet eden, olaylı Beşiktaş-Bursa maçından sonra Hakemliğe veda eden tecrübeli spor adamı Ülkü Tırpancı, Digitürk’te yayınlanan Lig TV’de ki “Maraton” Programı için Şansal Büyüka ile isminin gündeme gelmesinin kendisi için gurur verici bir gelişme olduğunu belirtti.
Tırpancı, 4 yıldır yerel bir radyoda “Ülkü Tırpancı ile 90 dakika Spor Programı” sunduğunu belirterek, şunları kaydetti;
“Henüz akıbeti belirli olmayan “Maraton” Programı için benim ismim daha önce yönettiğim olaylı Beşiktaş-Bursa maçı sonrası Şansal Büyüka ile gündeme gelmişti ama biz o dönemler bu konuyu hiç düşünmemiştik. Bu gün ise yine bir eski hakem arkadaşım ile Yerel bir radyoda sunduğumuz seviyeli bir spor programımız var. Bu program ile Trakya’da bir ilki gerçekleştirerek, Kırklareli Bölgesi Amatör Spor karşılaşmalarında, futbol oyun kuralları üzerine yorum yaparak, futbolun nabzını tutmaya çalışıyoruz. Şansal Büyüka ile ismimin gündeme gelmesi benim için gurur verici bir gelişmedir.” (ö.b.)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here