Milli Eğitim Müdürü İnce “Okullarınızın kapanmaması için çocuk sayınızı arttırın”

12
Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, köylerdeki okulların kapanmaması için anne ve babalara uyarıda bulunarak "Okullarınızın kapanmaması için çocuk sayınızı arttırın" dedi.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Kaymakam Cemalettin Yılmaz ile birlikte yaptıkları köy gezilerinde, köy muhtarları ve vatandaşların "Okulumuz kapanmasın veya yeniden açılsın" istekleri konusunda gelen soruları yanıtladı.
Köylerdeki okulların yeniden açılması için önderlik yapan köy muhtarları, köyden şehre olan göçler nedeniyle çocuk sayısının azaldığını belirtiyorlar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce’de "Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda, köyden şehre çalışmak için giden vatandaşlarımız nedeniyle nüfus azalmaktadır. Köylerimizde 1,2 ve 3. sınıflarda toplam öğrenci sayısının 10’dan az olmaması, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda da toplam öğrenci sayısının 60’tan az olmaması gerekiyor. Biz okullarımızı kapatmaktan yana değiliz. Sizler, köyden şehre göçü önleyiniz ya da çocuk sayısını azaltınız. Böyle giderse, gelecek yıllarda da öğrenci azlığı nedeniyle bazı köylerdeki okullarımız kapanacaktır" dedi.
Geçtiğimiz öğretim yılında köylerde bulunan 581 öğrenci taşımalı eğitimden yararlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here