“Milli düşünen herkesi MHP çatısı altına bekliyoruz”

16
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin 31 Ocak 2013 Perşembe günü Kırklareli’ye gelerek partinin yerel seçimler için yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.
HABER MERKEZİ
Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin Kırklareli’de ilk olarak beraberinde MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner ve partililer ile birlikte Lüleburgaz ilçesi’ne bağlı Evrensekiz Belediye Başkanlığı’nı, Lüleburgaz ve Babaeski İlçe Teşkilatları’nı, daha sonrada MHP Kırklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Çetin burada yaptığı konuşmasında; “Vatandaşımız gereken cevabı seçimlerde çok net verecektir” dedi.
Önümüzdeki yıl yapılması planlanan yerel seçimlere MHP Genel Merkezi ile İl ve İlçe Teşkilatları’nın hazırlandıklarını ifade eden Çetin, Yerel Seçimlerde takdirin millette olacağını belirtti. Milli düşünen kişileri MHP çatısı altına beklediklerini kaydeden Çetin;
“Türk Milleti artık ‘Ülkemizin geleceğinin ne olacağı’ sorusunu kendilerine soruyor. Devletimizi yıkmak vatanımızı bölmek ve milletimizi parçalamak isteyen küresel güçlerin taşeronu konumunda olan terör örgütü yöneticileri ile dağda, masada ve İmralı’da devlet yetkilileri pazarlıklar yapıyor. Vatandaşımız gereken cevabı seçimlerde çok net verecektir. Bu ülkede yaşayan insanlar kanlarıyla canlarıyla kazandıkları vatan topraklarının demokratik hakları, insan hakları, analar ağlamasın, barış istemiyor musun örtüsü altında oyunları gördü. Yerel seçimlerde iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Yerel seçimlerde takdir millette olacak. Mahalli İdareler Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle birlikte artık yapılacak seçimler geçmişte bildiğimiz Belediye Başkanlığı ya da Belediye Meclis Üyesi Seçimi’nin ötesinde. Belediye Seçimleri’nin yapıldığı bölgedeki insanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir hayat sürdürebilecekleri çocuklarının geleceği ile ilgili program yapıp yapılamayacağı sorusunun cevabının arandığı seçimlere dönüştü. Seçimlerde kötü gidişata dur diyeceğiz bölge insanlarımızda bu duyarlığı gördük. Bölge insanımız da seçeceği yöneticilerin, devletin ilkesi ve bölünmez bütünlüğü prensibine uygun yönetim icra edecek insanlardan olup olmadığı sorgulaması yapacağını gördük. Bölgedeki vatandaşlardan aldığımız sıcak enerji ile mahalli idareler seçimlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ illerimiz ve ilçelerinde de iyi neticeler alacağımıza olan inancımız tamdır” dedi.
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in Kırklareli’ye gelerek incelemeler yapmasından ve bölgede bir takım ziyaretlerde bulunmasında dolayı memnuniyeti dile getirdi. Toplantının devamı basına kapılı olarak devam etti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here