Milletvekili sarıçam “ Kırklareli ve Lüleburgaz’a otel tipi hastane yapılacak”

25
AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam “ Kırklareli ve
Lüleburgaz’a otel tipi hastane yapılacağını ve yer bulunduğu takdirde bu
hastanelerin temellerinin seçimlere kadar atılacağını söyledi

Vahit İşbaşaran- Hacer Gökkaya
.
Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Lüleburgaz HEAŞ Sosyal Tesisleri’nde gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltılı toplantıya yerel basın mensuplarının yanı sıra Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Şeref Sağlık, Ak Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Başkan Yardımcıları Aziz Vurucu, Abdüş Gülşen, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Dağcı, Kırıkköy Belediye Başkanı Abdurrahman Gürkan, Lüleburgaz Belediye Meclisi üyesi Aydın Ersin, Kadın Kolları İl Başkanı Hazel Yolgiden, Lüleburgaz Kadın Kolları Başkanı Sevilay Can, yönetim kurulu üyeleri Zeynep Gündüz ve Fatma Aşınmaz katıldı.
Kahvaltı sonrasında Milletvekili Sarıçam, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak açıklamalarda bulundu.
Sarıçam şunları söyledi;
“Yaptığımız hizmetlerin en önemlilerinden biri de duble yoldur.2008 yılında yaşanan krizden dolayı yol yapımına biraz geç başladık ve Lüleburgaz-Babaeski arası bitti ve ulaşıma açıldı. Kınalı Edirne duble yolu bu yıl içinde tamamen ulaşıma açılacak. Kırklareli’ne 250 ve Lüleburgaz’a 400 kişilik otel tipi hastane yapacağız. Yapılacak bu hastaneler ile ilgili arsa sorunu var. Bu arsa sorunlarının çözülmesi halinde seçimlere kadar bu hastanelerimizin temelini atacağız. Lüleburgaz’da yapılacak olan 400 kişilik hastane için yer bulmada zorlanıyoruz. Hastane yapılacak olan arazinin mücavir alan içinde olmasını istiyoruz. Halkımızın, hizmeti daha rahatlıkla alması için uğraşıyoruz.400 kişilik hastane için 150 dönüm arazi gerekiyor. Bakanlığımızı bu konuda ikna ederek bunu 100 dönüme indirdik. Lüleburgaz belediyesinden bu konuda yer talebinde bulunduk. Bize “Devlet yapacağı yatırım için arsasını kendisi bulsun” yanıtı verildi. Bu hastanelerimiz temeli atıldıktan 1 yıl içinde tamamlanacaktır. Babaeski’ye de 100 yataklı hastane yapılacaktır. Kırklareli ve Lüleburgaz’a yapılacak olan hastanelerin yanında  diş hastaneleri de birlikte olacaktır. Diş hastanelerimizin bütçesi çıktı. Lüleburgaz’da mevcut diş hastanesinin  binası yetersiz kalmaktadır..Daha üstün bir hastane  olmasını istiyoruz. Diş hastanemiz yapılıncaya kadar kent merkezinde 500 m2 alanında geçici olarak bir bina kiralanacaktır. Okul sıkıntımız yok. Pınarhisar’da deprem yönetmeliğine uymayan bir okulumuz var. Onu da en kısa zamanda çözümleyeceğiz. Fiziki alanda bir eksikliğimiz yok. Arıtmasını tamamlamayan köylerde kanalizasyon yapımını durdurduk.2012 yılına kadar belediyeler arıtmalarını bitirmek zorunda. Çöplük sorununun çözülmeyişi Lüleburgaz’ ın büyük bir ayıbı. Buna mutlaka belediyece bir çözüm bulunmalıdır. Herkes işine geldiği gibi çevreci oluyor. Lüleburgaz çöplüğünün bulunduğu alanda bin dönüm arazi kullanılamıyor.”
Açıklamalarında nükleer santral konusuna da değinen Milletvekili Sarıçam “ 2014 yılına kadar mutlaka 2 adet nükleer santral kurulacaktır. Kurulacak olan bu nükleer santraller sayesinde elektriğin fiyatı yüzde 50 ucuzlayacaktır. Mermer ve seramik sanayi, elektriğin pahalı olması nedeniyle rekabet yapamıyorlar. Avrupa’da doğalgaz sadece ısınmada kullanılmaktadır. Elektrik fiyatlarını düşürdüğümüz zaman sanayicimiz de doğalgaz yerine elektriği kullanacaktır. İğneada’ya nükleer santral kurulması söz konusu değildir ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here