Milletvekili Gürşan Üniversiteli öğrencilerle kahvaltıda buluştu

30
*AK Parti Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Av. M.Belma Satır ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan üniversitelilerle bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
15 Kasım Cumartesi günü AK Parti Merkez İlçe Kongresi öncesi bir kafede verilen kahvaltıya AK Parti Grup Başkanvekili Av. Belma Satır, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatı, Üniversiteli öğrenciler ile İlim Yayma Cemiyeti Evleri’nde kalan bir kısım üniversite öğrencisi katıldı.
Sabah kahvaltısına davetli olarak gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ve Yeni Emek Gazetemizin Yazı işleri Müdürü Faruk Ceylan ile Kırklareli gazete temsilcileri ve Basın mensupları katıldılar. 
Kahvaltıda bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Av. M. Belma Satır, Öğrencilerin fikirlerini parti olarak önemsediklerini belirterek; “Bizden önce ki siyasetçiler, ‘biz ne dersek o olur’ derlerdi. Biz ise hükümet olarak siz ne derseniz o olur. diyoruz.” dedi. Grup Başkanvekili Satır, AK Parti hükümetinin gücünü Milletten aldığına dikkat çekerek; “Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Genci ve yaşlısı ile herkesin fikirlerini önemsiyor, icraatlarımızı Millet’in istek ve taleplerine göre hayata geçiriyoruz. Bu gün buradaysak milletin istekleri ve fikirleri ile buradayız.  Biz çalışkan ve girişimci bir milletiz. Tek gereken istikrarlı yönetimdir. 10 yılı aşkın bir süredir de ülkeyi büyük bir istikrarla yönetiyoruz. Halkımız bunun için her seçimde oylarımızı artırarak yönetim yetkisini bize veriyor. Halkımız en son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunu açıkça gösterdi. 
Hükümet olarak Vakıf, Cemiyet ve Sivil Toplum Kuruluşları’nı daima destekliyoruz. Çünkü bu kuruluşlar Vatanını, milletini seven insanların yetişmesine vesile oluyorlar. 
Sevgili öğrenci kardeşlerim, Ankara’da sizleri düşünen birilerinin olduğunu asla unutmayınız. Çünkü biz insanı seven, ona dokunan, popülist değil, hizmet odaklı olarak çalışıyoruz. “ dedi.
Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya Kırklareli Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin, ciddi anlamda barınma ve ulaşım sorunu yaşadığını yakinen bildiğini, ancak bu konuda hiçbir öğrencinin konuşmadığına dikkat çekerek; “Kırklareli Ünivesitesinde okuyan öğrencilerin ulaşım ve barınma sorununun had safhada olduğunu biliyorum. Ancak görüyorum ki şu an burada bulunan öğrenci kardeşlerimizden sorunlarını dile getiren kimse yok. Herhalde burada bulunan öğrencilerimiz tuzu kuru olanlardan olsa gerek.” Dedi. Samimi bir ortamın oluştuğu kahvaltıda Vekil Gürşan Kayalı Kampüsü’ne 1000 yatak kapasiteli bir yurt yapılacağı müjdesini verdi.  Genel Koordinatörümüz Gökkaya’nın bu konuşmasından sonra da öğrencilerden bir istek ve talep, ya da sorunları ile ilgili soru gelmedi.
Kırklareli AK Parti Milletvekili Şenol Gürşan da, gençlerin mutlaka siyasette yerini almaları gerektiğinin altını çizerek; “Bizim öğrencilik dönemimizde siyasette yasaklar vardı. Kan ve göz yaşı vardı. Bu yüzden aileler çocuklarını siyasetten uzak tutmaya çalışırlardı. Ancak bu gün AK Parti iktidarında yasaklar yok, kan ve göz yaşı yok. Herkes fikirlerini açıkça ortaya koyabiliyor. Bu yüzden biz gençlerimizin siyasette yerini almalarını istiyoruz. Çünkü yarın bizlerin yerinde burada ki kardeşlerimiz olacak. “ dedi.
Vekil Gürşan, Kırklareli’de Tıp ve Veterinerlik  Fakültesi kurulmasını istediklerini, bunu Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne götürdüklerini ama Rektörlüğün bu Fakültelerin açılmasının çok maliyetli olduğu için şimdilik talep etmediklerini söyledi.
 (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.