“Milletvekili Gürşan, seçimlerden bu yana ne yaptı?”

12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu; “İktidar partisinin Milletvekili Gürşan seçimlerden bu yana kırklareli için ne yaptı?”
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavuit Çağlayan hakkında yaptığı açıklamaları kınadığını belirterek şunları kaydetti: 
“İlimizin Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Şenol Gürşan’ın son dönemde Kırklareli Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan ile ilgili açıklamalarını kınıyorum. 
Bu açıklamaları, partisinin 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Kırklareli Belediyesini alacağı iddiasına ve bu hayallerini gerçekleştirmek için sınır tanımaz bir biçimde düzeyli ve dürüst siyasetçilere yakışmayacak girişimlerde bulunmasına, bir de siyasetteki acemiliğine bağlıyorum. 
AKP Milletvekili daha önce de biz CHP Milletvekilleri ile ilgili açıklamalarında bu tavrını ortaya koymuştur. Kırklareli Milletvekili olarak kendisinin 3 vekillik performansla çalışacağı vaadinde bulunarak bizim “Sabah 8 akşam 5 çalıştığımızı, sallabaşı al maaşı mantığıyla vekillik yaptığımızı” iddia etmiş, “Ben onların yerine de çalışmak durumundayım” demişti. Bu açıklamaları bugüne kadar ciddiye almamakla ve cevap vermeye değer bulmamakla beraber, geçtiğimiz hafta Belediye Başkanımıza yönelttiği iftiralar karşısında artık bu milletvekilinin niyetine ilişkin algımı ve açıklamaları karşısındaki tavrımı değiştirmek zorunlu olmuştur. 
* “Bizi Genel Başkan değil halk seçti” 
Tüm hemşehrilerimizin bildiği gibi, biz CHP Milletvekilleri’ni Genel Başkan değil halkımız Milletvekili yapmıştır. Kendisinin de hatırlayacağı üzere biz Önseçimle seçilmiş milletvekilleriyiz, dolayısıyla halkın kendi vekilleriyiz. Kimin 8-5 çalışıp sallabaşı al maaşı zihniyetiyle vekillik yaptığının takdiri de kendisine değil, her zaman bir üyesi ve vekili olmaktan onur duyduğumuz Kırklareli halkına aittir. Onlar da bu takdir yetkisini Ankara’ya 2 CHP’li vekil göndererek kullanmıştır. 
Söz konusu milletvekili belediye hizmetleri için de demektedir ki “2014’te belediyeyi biz alacağız sonra millet nasıl hizmet verileceğini görecek.” Millet kimin hizmet verdiğinin takdirini de seçimlerde CHP’li Başkanı seçerek göstermiştir. 
* “Hemşehrilerinin telefonlarına çıkmayan vekil kim?” 
Açıklamalarında halkımızın bizi, kendilerini mecliste temsil etmemiz için seçtiğini de unutan Gürşan bizi kendisi gibi seçimden önce “Evimi Ankara’ya taşımayacağım” diye söz verip, sonra da “Ankara’da da ev kiraladım ama Kırklareli’de vekillik yapacağım” demediğimiz için mi suçlamaktadır? Yoksa kendisini arayan hemşehrilerimizin telefonlarına çıkmadığı ve biz de onun gibi yapmadığımız için mi suçlamaktadır?  
Biz Meclis’te de, ilimizde de Kırklareli için ve Kırklarelililer için çalışıyoruz. Arayanların telefonlarına “Çok yoğunum beni aramasınlar” diyerek çıkmamazlık yapmıyoruz. Bizim işimiz hükümeti denetlemek, halkımızın sorunlarını meclis kürsüsünde gündeme getirmek, Kırklareli’nin ve ülkemizin yararına olan yasaların meclise gelmesi ve meclisten geçmesi için uğraşmak. Ama Şenol Gürşan önce bize bir iktidar milletvekili olarak ilimize yapılmasını sağladığı bir yatırım olup olmadığını açıklamak zorundadır. Buradan kendisine çağrımdır. Bizlere şu sorunların cevaplarını açıklamalıdır: 
* “İktidar Milletvekili bu soruları yanıtlasın” 
– Kırklareli’ne Babaeski’ye ve Lüleburgaz’a yapılacak hastanelerin durumu ne olmuştur? 
– Ergene’nin temizlenmesi için ne yapmıştır?
– Kırklareli’nin orman köylülerinin sorunlarını çözmek için ne yapmıştır? 
– Kırklareli’de iş bulamayan gençlerimizin sorunlarını çözmek üzere yeni istihdam alanlarının açılması için ne tür girişimlerde bulundu? 
– Belediye Başkanımızın da açıkladığı gibi Çevre Bakanı’nın da sıcak baktığı anlaşılan ve buna rağmen gerçekleşmeyen bir proje olarak sulama kanallarının kapalı sisteme geçmesi için bir girişimde bulunmuş mudur? 
– Organize Sanayi Bölgesi için girişimleri CHP’li Üyelerin engellediğini iddia eden ama 5 kişilik Yönetim Kurulu’nda tek CHP’linin Kırklareli Belediye Başkanı olduğundan hiç bahsetmeyen sayın Gürşan, tek bir üyeyle girişimlerin engellenmesinin hem sayı olarak hem de fiilen mümkün olmadığını neden halktan gizlemektedir? OSB’nin teşvik kapsamına alınabilmesi için tek bir adım atmış mıdır? 
– Tüm bunları yapmak istemiştir de elini tutan mı olmuştur? Yoksa AKP’nin aldığı oyları yeterli bulmayıp Kırklareli’ni cezalandırmak mı istemektedir? 
– Kırklareli halkına hak ettiği hizmeti verebilmesi için illa belediyenin AKP’li olması şart mıdır? İktidar partisi milletvekili olarak 3 vekillik çalışacağını iddia eden gücünü neden Kırklareli’den esirgemektedir? 
Şimdilik bu sorular yeterli çünkü kendisine çok da fazla haksızlık etmemek gerekir. AKP’nin 9 yıldır ülkemizi getirdiği nokta ortadayken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetim biçimi ve yaptıkları ortadayken Başbakanın seçip Kırklareli için atadığı vekilin de farklı davranmasını, ilimize yolsuzluk, yoksulluk ve umutsuzluk dışında hizmet getirmesini beklemek haksızlık olacaktır. 
Muhalefet milletvekilleri olarak bizler ve tüm CHP’li belediyelerimiz her türlü imkansızlıkla ilimizi temsil edip varımızla yoğumuzla çalışırken, iktidarın her türlü imkanına sahip Şenol Gürşan’a çağrımdır, kendisinin hiçbir kaygısı olmasın, hizmeti şimdi getirsin. Kırklareli en iyisini takdir edecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here