MİLLETVEKİLİ GİBİ

113
İlçe başkanları, eski yöneticiler ve kalabalık bir grup ile parti binasına geldi. İzdiham yaşandı…
12 yıl süre ile başbakalık yaptığı dönemde Recep Tayyip Erdoğan ‘ ın yanında danışmanlık görevinde bulunan ve son olarakta Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısıyken istifa ederek, AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan Türker Yörükçüoğlu il binasına gelerek resmen başvurusunu yaptı.
Yeşilyurt Gazetesi
Özel Haber
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli il binasına gelişinde büyük izdihamın yaşandığı Türker Yörükçüoğlu, ilk olarak il başkanı Alper Çiler ile odasında görüştü. 
* Resmen Aday Adayı oldu
Toplantı salonunda düzenlenen tören ile milletvekili aday adaylığı dosyasını resmen AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler’e teslim eden Yörükçüoğlu; “Halkına tepeden bakan milletvekillerinden olmayacağım. Halkımın efendisi değil, hizmetkârı olacağım. 12 yıl boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık döneminde yanında bulunma şansına nail oldum. Büyük Usta’dan öğrendiklerimi, memleketim için hizmete dönüştürmek üzere aday adayı oldum” dedi.
* Cengiz Bağdan Dopingi
Türker Yörükçüoğlu’nun Aday Adaylığı Başvurusu’nu yaptığı törene katılım izdihama dönüştü. İlçe başkanları, eski il ve ilçe yöneticileri, kalabalık bir partili topluluğunun yer bulmakta zorlandığı salonda en dikkat çekici isimlerin başında ise Kırklareli Eski Belediye Başkanı ve Adayları’ndan Cengiz Bağdan geliyordu. Bağdan; “12 yaşından beridir tanıdığım Türker Yörükçüoğlu’na her yönü ile kefilim. Hesap soran değil, hesap veren bir milletvekili olacaktır. Kırklareli kazanacaktır” dedi. 
* Çay sohbeti yapıldı
İl binasındaki başvurunun ardından da, kalabalık grup ile birlikte, eski il başkanlarından Arif Önce’nin sahibi bulunduğu istasyon caddesindeki Cafe’ye gidildi. Yörükçüoğlu, burada vatandaşlar ve partilileri ile sohbetlerde bulundu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here