Milletvekili Dibek; “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz”

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek Seçim çalışmaları kapsamında Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ni ziyaret ederek halka hitaben bir konuşma yaptı.


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek Seçim çalışmaları kapsamında Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ni ziyaret ederek halka hitaben bir konuşma yaptı.
* “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Demirköy Belediye Başkan Adayı Vahittin Uslu’ya destek amaçlı Demirköy İlçesini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Demirköy Cumhuriyet Meydanı’nda Demirköy halkına hitaben yaptığı konuşmada Hükümete yüklendi. 
Demirköy Cumhuriyet Halk Partisi Demirköy Adayı Vahittin Uslu’nun yapmayı planladığı projelerini anlattığı konuşmasının ardından mikrofonu alan Turgut Dibek; “30 Mart Seçimleri barış ve kardeşlik içinde yaşayabilmemiz için son şansımız olan bir seçim. Sizlere gösterdikleri Türkiye’den çok farklı bir ülkede yaşıyoruz. Seçime giderken bile Mecliste vatandaşın ve ülkenin çıkarlarını düşünerek kanun çıkaracaklarına kendi yolsuzluklarını kapatacak kanunlar çıkarıyorlar. Yolsuzlukları duyulmasın diye sosyal medyada twitter’ı kapattılar” diyerek meydanın hemen yanında bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda haftanın son günü dolayısıyla İstiklal Marşı’nın okunacağını duyunca konuşmasını yarıda keserek halk ile birlikte İstiklal Marşı’nın okunmasına eşlik etti. Daha sonra konuşmasına devam eden Turgut Dibek; “Türkiye’nin 58 hükümet gördüğünü ve AKP Hükümeti’nden başka hiçbir Hükümet döneminde Başbakanların gazetecilere, iş adamlarına, hakim ve savcılara telefon edip emir veren, 600 milyonu bir havuzda toplayan, vatandaşını manevi olarak aşağılayan başka bir hükümet görmedik” dedi.
* “3 Y ile geldiler 2 Y daha eklediler”
“Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasakları kaldırma vaadi ile gelen hükümet bu üç dönemde, Yalan ve Yüzsüzlük olarak 2 Y daha ekledi” diyen Dibek; “Başbakanın oğlunun evinde bulunan para ile Demirköy’de yaşayan her vatandaşa 2 yıl süre ile her ay 1 milyon TL maaş ödenebilir. Paralel Devletin varlığından söz eden Başbakan, paralel devletin ta kendisidir. Bütün bu yaptıklarından sonra ya hep beraber hesap verecekler yada kaçacaklar bunun başka yolu yok. Cumhuriyete, demokrasiye, hukuk devletine, hak ve adalete inanların bile bile AKP’ye oy vermeleri düşünülemez bile. Doğmamış çocuklarımızdan emanet aldığımız bu ülkeyi ve yaşadığınız ilçeyi kimlerin yöneteceğine siz karar vereceksiniz. Cumhuriyet Halk Partisi Demirköy Adayımız Vahittin Uslu tüm birikimleri ve tecrübeleri ile sizlere hizmet etmeye adaydır. Kendisine bu yarışta desteklerinizi bekliyoruz. Gelin hep beraber bugün yaşadığımız sorunların kalkacağı yeni bir Türkiye kuralım” dedi.
Daha sonra esnaf ve vatandaşlarla selamlaşan Dibek Demirköy’den ayrıldı. (Gülcan Kutlu)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here