Milletvekili aday adaylığını açıklayan Kesimoğlu, gazetemizi ziyaret etti

19
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. Dönem Kırklareli Milletvekili Mehmet
Siyam Kesimoğlu 12 Ocak 2011 Çarşamba günü Yeşilyurt Gazetesi
Tesisleri’ne bir nezaket ziyareti gerçekleştridi.

HABER MERKEZİ

Eski Milletvekili Kesimoğlu Parti üyesi Mecit Dilber ve Hasan Cengiz ile birlikte Yeşilyurt Gazetesi’ne yapmış olduğu ziyarette Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz sahibi Elmas Cankurt, Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Merve Cankur ve Haber Müdürü Savaş Eskici ile görüştü.
Aynı gün CHP İl Başkanlık binasında milletvekili adat adaylığını açıkladığını dile getiren Kesimoğlu Yeşilyurt Gazetesine bir nezaket ziyareti yapmak için burada olduğunu söyledi.
“Ben Kırklareli halkında güzel bir yer elde ettiğime inanıyorum”
Ziyaret esnasında Türkiye, Kırklareli Yeşilyurt Gazetesi hakkındaki görüşlerini belirten Eski Milletvekili Kesimoğlu şunları kaydetti;
“Herkesin görüş ayrılıkları vardır, fakat önemli olan demokratik atmosferlerde fikirlere, görüşlere saygılı bir biçimde yaşama tutunmaktır. Herkes kendi siyasi penceresinden bakacak, birbirimize karşı hoşgörülü olmalıyız, Voltaire’in dediği gibi; Düşüncelerine katılmasam da düşüncelerini açıklama hakkına saygı duyuyorum. Saygılı ve hoş görülü olmak lazım, buna çok ihtiyacımız var. Türkiye gerçekten çok zor bir süreçten geçiyor. Bir birimizi daha doğru anlamamız lazım. Mesajlarımızı siyasetin üzerinden değil de, gerçeklerin üzerinden yapmamız lazım. Başka Türkiye yok. Türkiye’nin bekleyeceği bir günü yok. Konulara siyaset üstü bakmak lazım. Burada basına büyük bir rol düşüyor. Ama ben Yeşilyurt Gazetesini ve gazete çalışanlarını biliyorum. Sizler her zaman halkın haber alma ihtiyacını yansız, tarafsız, büyük bir özveri ve emek ile karşıladığınızı biliyorum. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çabalarınızın olduğunu biliyorum. İnece Beldesi’ni de içine alan beldelerin kapatılması ile ilgili yasa çıktığında Elmas ağabey bu işin öncülüğünü yaptı. Biz Sarıçam kardeşim ile beraber oraya gittik İnece Beldesi kapanmasın diye mücadele ettik. O gün gittiğimizde doğru yol partili belediye başkanı vardı orada, daha sonra kendi partimden de bazı arkadaşlar beni bu konu ile ilgili olumsuz bir şekilde eleştirerek, “senin ne işin var AKP vekili ile yan yana” dediler. Zaten gittiğimiz doğru yol partili belediye, iktidar partisinin değil. Olabilir, biz konuya siyaset üstü bakıyoruz. İnece 50 küsür yıldır var olan bir belde, o beldede yaşayan insanların belediye sınırları içerisindeki yaşam hakkına saygılı yaklaşmak lazım. Sorunu sıkıntıyı aşmak lazım, el ele vererek, Elmas ağabeyin desteği, Gökhan’ın desteği ve benim desteğim ile İnece’yi kurtardık. Oy kaygısı ile hareket etmemek lazım. İhtiyaçlar, sıkıntılar neyse çekinmeden bunları söylemek lazım. Ben 2 yıllık milletvekiliyken parti yönetimine kafa tuttum. Çünkü parti iyi yönetilmiyordu. Ben demokrasi talep etme suçunu işledim. Bedelinide ödedim. Parlamento dışında kaldım. Ben Kırklareli halkında güzel bir yer elde ettiğime inanıyorum. Siyaseten farklı noktalarda olan kişilerin bile bana sevgi ve sempati ile baktığını biliyor ve hissediyorum. Aynı görüşü paylaşmamız şart değil, önemli olan insan olabilmemiz. Ben her zaman şunu söylerim; önemli olan büyük adam olmak değil, adam olmak. Ben adam olmaya çalışıyorum. İnsan olmaya çalışıyorum.”
“Üniversitemizin kurulmasından son derece mutluyum”
Milletvekilliği döneminde bölge ihtiyaçları için siyaset üstü çabalar sarf ettiğini belirten Eski Milletvekili Kesimoğlu şunları söyledi;
“Bölgemin ihtiyaçlarını biliyorum. Milletvekilliği dönemimde Kırklareli’ne üniversitenin kurulması ile ilgili teklifi verdim. Ahmet Gökhan’a ; “Ahmetçim sen olgun bir kardeşimsin, bu teklifi bir muhalefet milletvekili verdi. “Ben destek vermem” şeklide düşünmezsin. Gel dedim şu üniversiteyi beraber kuralım. Hatta istersen ben teklifimi çekeyim sen ver. Yeter ki üniversite kurulsun.” dedim. Bunun taşlarını döşedik. Netice itibari ile üniversitemizin kurulmasından son derece mutluyum. Bölgemizin başka ihtiyaçları da var. İnşallah onları da Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile çözeceğiz.”
“Sokaktaki vatandaşa; “CHP’de Kırklareli Milletvekili olarak kimi görmek istersiniz” diye sorsunlar”
Eski Milletvekili Kesimoğlu, CHP içinde milletvekili aday adaylığı için yapılması beklenen ön seçimin geniş bir çerçevede ve demokratik bir şekilde yapılmasından yana olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Genel başkanımızın gelişi itibari ile demokratik söylemleri var. Aday saptamalarının ön seçim ile olacağını ifade etti, hatta mümkün olan en geliş katılımı, yani üye ile ön seçim yapılmasından yana olduğunu söyledi. Ben üye listemizi aldım 10 Bin civarında partimizin üyesi var. Ben çalışmalarımı bu doğrultuda yapacağım. Örgüt başkanlarımız bir araya gelerek ön seçimin genişletilmiş üye ile yapılmasını talep ettiler. Ben ona da varım, ben hatta bir adım ötesini yıllardır söylüyorum. Üye seçsin, delege seçsin, hatta sokaktaki vatandaşa; “CHP’de Kırklareli Milletvekili olarak kimi görmek istersiniz” diye sorsunlar. Ben bu kadar geniş yelpaze tercihinden yanayım. Ben hiçbir zaman oy kaygısı ile hareket etmedim. Hiçbir zaman koltuğumdan güç almadım. Kendi gücümü koltuğa verdim. Çünkü bu koltukların altında tekerlek var. Kayıverir. Eğer koltuktan güç alırsan iyot gibi açıkta kalırsın. Ben kendi gücümü koltuğa verdim. Üç buçuk yıldır da onun için ben her yere girip çıkıyorum. Hiçbir Allahın kuluna bir kastım olmamıştır. Her gittiğim yerde sevgi saygı görüyorum. Çünkü sevgi ektim ben, ne ekersen onu biçersin.”
Hoş sohbet içerisinde geçen ziyaret Eski Milletvekili Kesimoğlu ve beraberindekilerin Yeşilyurt Gazetesi Tesislerinden ayrılması ile son buldu.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here