“Milletimin başı artık dik olsun”

12
19 Ekim 2011 Çarşamba günü PTT Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıya toplumumuzun her kesiminden tepkiler devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından da hain saldırıyı kınamak üzere 21 Ekim 2011 Cuma günü saat 18.00’de Dingiloğlu Parkı önünde bir basın açıklaması düzenlendi.
“Milletimin başı sağolsun demiyorum. Milletimin başı artık dik olsun. Bu memleket tarihte Türk’tü, bugünde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır” diyen Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Hanefi Demiroğlu yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: 
“21 Haziran 2010’da Başbakan Erdoğan’ın çömelerek inceleme yaptığı siper fotoğraflarını hatırlarsınız. İki gün sonra 11 şehit vermiştik. Kum torbalarıyla yükseltilip Cumhurbaşkanı Gül’ün gezdiği siper fotoğraflarının ardından iki gün bile geçmeden 24 şehit verdik. Son dokuz aylık şehit bilânçosu da 1095’tir. Evet, 1095 evladımızı kaybettik. TBMM’de sınır ötesi harekat için yetki uyarılmasına rağmen sınırın ötesine ABD izin vermediği için geçemeyince terörist meydan okuma cesaretini sergiler elbette. Üstelik bu devletin Başbakanına, Cumhurbaşkanına, "Biz istersek buralara gelemezsiniz. İstesek sizi inceleme yaptığınız mevzilerde vururuz" mesajı da vermektedirler. Ne de olsa müzakere masasına oturuldu. Muhatap alındı. Pazarlık yapıldı. Pazarlık masasında elini güçlendirmek isteyenin gücünü sergilemesi kadar normal bir şey olabilir mi?
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörü kınarken intikam alacağız, bunun hesabını misliyle soracağız açıklamaları yapıyor. Devlet intikam almaz, cezasını verir.. Elinizi tutan mı var, buyurun gereğini yapın. İntikam alacaktınız da neden bu günü beklediniz? Türk’ten nefret eden, ekranlarda yas tutmayıp şıkır şıkır oynayanlar, şüheda toprağını eyaletlere bölmeye yeltenenler, bölücüye ağıt yakan soysuzlar, bin yıllık kardeşliğe kan doğrayanlar, siyonist emellere Kürtleri peşkeş çekenler, bu kanda, bu gözyaşında boğulacaksınız, bu kahpelik hesapsız kalmayacaktır. Evlatlarımızı kara toprağa verirken, cenaze protokolünde kara gözlüklerle arz-ı endam etmenin vakti çoktan geçti.
Aziz ve asil Türk milletinin, sabrı taştı. Millet’in gözü yaşlı, vatan parçalanma eşiğine düşürüldü, evlatları kara toprağın bağrına düştü. Her zerresi şehit kanı ile sulanmış bu vatan, Ergenekon’dan, Malazgirt’ten, İstiklâl Savaşı’ndan zaferle çıkan Türk milletinin yurdudur! Ülkemizi yönetenleri, taviz vermeden ve net tavır göstermeye, bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cezasını vermeye davet ediyor, hain terörü lanetliyor ve nefretle kınıyoruz. Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan Rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 
Böyle baş bu utançla bu bedende durmayı hak etmiyor. Milletimin başı sağolsun demiyorum. Milletimin başı dik olsun artık. Bu memleket tarihte Türk’tü, bugünde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.”
Yapılan protesto gösterisi atılan sloganların ardından olaysız bir şekilde sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here