MHP Teşkilatları Cemal Özbileni Bağrına Bastı

19
MHP, seçim stardını Lüleburgaz’da verdi. Birinci sıra milletvekili Av Cemal Özbilen, ikinci sıra adayı Dr Armagan Ayyıldız, Üçüncü sıra adayı Av Cemal Terzi, MHP İl Başkanı Şaban Savaşan, Kırklareli Merkez ilçe başkanı Kürşad Yamaner, partili belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri ve kalabalık bir grup tarafından Lüleburgaz TEM gişelerinde karşılandılar. Yaklaşık 400 araçlık konvoy, görenlere:”Başbakan mı geldi?” dedirtti.
Şenol Goncagül – Savaş Eskici
MHP’de seçim startı büyük bir izdiham ile gerçekleşti. Birinci sıra adayı, Kırklareli eski milletvekili Cemal Özbilen, diğer adaylar, parti teşkilatları ve farklı partililerin de aralarında bulundukları yoğun bir kalabalık grup tarafından Lüleburgaz TEM gişelerinde karşılandı.
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne 1.5 ay kala seçimlere girecek olan siyasi partiler meydanlara inmeye başladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı seçim startını Lüleiburgaz’da verdi.
Kurban kesildi
TEM gişelerine girişinde, büyük bir kalabalık tarafından ve coşkulu bir şekilde karşılaşan Özbilen, ilk olarak ikinci sıra adayı Dr Armağan Ayyıldız ve üçüncü sıra adayı Av Cemal Terzi ve MHP Kırklareli il başkanı Şaban Savaşan tarafından karşılandı. Özbilen ‘ in karşılanması esnasında TEM den araç geçişi zaman zaman durdu. 
Kent merkezinde de yoğun bir kalabalık hâkimdi
MHP Lüleburgaz İlçe binasında basın açıklaması yapılacağı proğramda yer almıştı. Özbilen ve beraberindekiler, parti binasına yaklaştıklarında, yüzlerce kişinin bekledikleri görüldü. İlçe binasında da, partililer ve ilçe başkanı Serhad İskender tarafından karşılanan Cemal Özbilen ve beraberindekiler, proğramın yoğunluğu sebebiyle basın toplantısı yapmak yerine, yazılı basın bildirisi yapmakla yetinerek, konvoy eşliğinde Babaeski ilçesine hareket ettiler.
Babaeski-Kırklareli-Pınarhisar-Vize’den durmadan geçildi
MHP İlçe Teşkilatı’nda yapılan tanıtım törenin ardından oluşturulan konvoy eşliğinde Babaeski’ye doğru yola çıkıldı. Burada da şehir turu atan konvoy daha sonra Kırklareli merkez ilçeye hareket etti. Babaeski’de basına haber verilmemesi ve o anda da 23 Nisan nedeniyle bir bando gösterisinin yapılmakta olması sebebiyle konvoyu  vatandaşlar fark edemedi ve basın mensupları takip edemedi.
Kırklareli’ye Turist Yolu üzerinden M Kemal Bulvarı’na giren konvoy, buradan Karaumurbey Caddesi, Hastane Caddesi, 100 Yıl Caddesi güzergahından ilerledi. Vilayet Meydanı’ndan dönüş yapan konvoy daha sonra Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinden tekrar Mustafa Kemal Bulvarı’na  oradan Kurtuluş Caddesi istikametinden Pınarhisar’a  gitti. Burada yapılan şehir turunun ardından Vize ilçesine geçen konvoy bura dada şehir turu attıktan sonra dağıldı. 
Kırklareli şehir içerisinde tur atan konvoya vatandaşlar büyük ilgi göstererek zam zaman da yaptıkları tezahüratlarla desteklerini dile getirdiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here