MHP soruyor; “Valimizi neden aldınız?”

13
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Remzi
Berkel, AK Parti Hükümetine seslenerek; “Valimizi neden aldınız?” dedi.

HABER MERKEZİ

16 Aralık 2010 günü Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kırklareli Valisi Muammer Muşmal’ın neden merkeze alındığını soran Berkel yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“MHP olarak AKP’ye ve hükümete sesleniyor, bir açıklama istiyoruz.  Sayın Valimiz Muammer Muşmal’ı neden merkeze aldınız?
Valimiz ilimize atandığı günden beri başarılı bir çalışma yapmış, ilin sorunlarını çözmede sistemli ve planlı bir yol izleyen, kısa zamanda her kesimin takdirini, sevgisini ve güvenini kazanmış bir bürokrat. Dürüst ve ilkeli idareciliği ile Kurumlar ve Kuruluşlar arasında ayırım yapmaksızın eşit ve mesafeli duruşu onu makamında yüceltmiş kendisine olan güven ve inancı sağlamış durumdaydı. Şimdi soruyorum böyle başarılı ve yetenekli bir bürokratı neden merkeze aldınız? Yine cevabını ben vereyim.  Sizden olmadığı, partinizin bir yöneticisi gibi çalışmadığından, her istediğinizi yaptıramadığınızdan, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı olduğu için onu merkeze alma gereğini duydunuz. Sayın Başbakan ne demişti  “Bitaraf olmayan bertaraf olur” yani anladığımız şu “Bizden olmayanın ve bize kölelik yapmayanın sonu budur” Ne diyelim haksız ve yanlı uygulamalar mutlaka daha önce olduğu gibi var olan adaletten geri dönecektir. Buna inanıyorum.
Daha ne kadar bürokratların sürgün edilmesine ve kıyımına devam edeceksiniz?  Bu kaçıncı keyfi uygulamanız?    Devletin her kademesiyle düşmansınız. Vatanını ve Milletini seven bu insanlara neden bu kadar öfkelisiniz?   PKK’lı vatan hainleri ülkeyi yakıp yıkarken, devlete ve millete sövüp sayarken, meşenin dallarını bir tarafınıza batırırken onlara karşı hiç gıkınız bile çıkmadı. Kılınızı bile kıpırdatmadınız. Ama emrinizde olan memur ve bürokratlara her istediğinizi yaparsınız. Hele bu insanlar sizin parti elemanınız gibi çalışmazsa vay onların haline.  Açıkça sizden olmayanlara, sizin köleniz olmayanlara ekmek yok, iş yok ve makam mevkii de yok. Hakkını yasalarla arayanlara, sizi eleştirenlere haksızlığa uğradım diyenlere hiç tahammülünüz yok. Bu nasıl adalet. Kuruluşunuzda adınız Adalet ve Kalkınma Partisiydi ama artık adaleti kaldırdınız. Bu nedenle bunları yapmanız gayet normal.
Unutmayınız artık son anlardasınız.  Milletin karşısında mağduru oynadınız. Ağlayarak geldiniz bu milletin anasını ağlattınız. Ama millet sizin timsah gözyaşlarınıza artık inanmıyor. İnanın nasıl gelirken ağladıysanız giderken de öyle ağlayacaksınız.  Bu millet 12 Haziran’da sandıkta hesabını soracaktır.  Mehmet Akif in dediği gibi “Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklal” li  günler çok yakındır. O zamana kadar yapacağınızı yapın   ama   yaptığınız her yanlışın  hesabını önce Türk Milleti’ne, sonrada Cenab-ı Hakka vereceksiniz.
Burada yazımızın amacı yanlış anlaşılmasın.  Sayın Valimiz hiçbir kesimin yandaşı ve taraftarı değildir.  Kendilerini sadece yaptığı başarılı çalışmalardan, gazete manşetlerinden tanırım ve takip ederim. Savunduğumuz ve arkasında olduğumuz konu yapılan haksızlıkların son bulması dürüst, ilkeli, devlete, millete ve hukuka sahip çıkan kişilerin yanında olma mücadelesidir.  Umarım hükümet yaptığı bu yanlıştan geri adım atar ve sayın Vali’yi görevine iade eder.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here