MHP seçim çalışmalarına başladı

11
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları Başkanlığı seçim çalışmalarına başladı.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar dün gazetemizi ziyaret ederek muhabirimiz Savaş Eskici ile görüştü. Tutar ziyaretinde yaptığı açıklamasında hedeflerinin MHP tabanındaki bütün bayanları bir arada toplayarak birlikte tüm ilçelerde teşkilatlanmak ve Kırklarelili bayanlara siyaseti sevdirmek olduğunu söyledi.
“Dünyada bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kadınların başta politika olmak üzere, tüm toplumsal süreçlerde ve karar alma mekanizmalarında yeterli temsil edilememesi ve yine bu süreçlere katılmaması ya da katılamaması sorunu vardır” diyen Tutar; “Toplumun yarısından fazlasını teşkil eden kadınlarımızın parlamentoda toplum ve kendi yaşamları hakkında verilen kararlara katılmadığı bir demokrasiden söz edilemez” şeklinde konuştu.
Demokrasinin temel ilkesinin insanın kendi yaşamı hakkında karar verme hakkı olduğuna dikkat çeken Tutar, açıklamasında şunlara yer verdi;
“Toplumda farklı rolü olan, farklı yaşama şartlarına sahip ve bu nedenle farklı sorunlar yaşayan kadınların bu sorunların çözümü için gerekli siyasal araçlara sahip olmaması, yani siyasal karar alma süreçlerine yeterince katılmaması demokrasilerin meşruluk sorununun temelinde yatan önemli nedenlerden biridir.
Siyaset; toplumun farklı ya da ortak sorunlarına çözüm üretmek için bir araya gelinerek oluşan bir kurum ise, kadınların da temsil kurumlarında bulunmaları ve karar verme süreçlerine katılmaları gerekli. Sadece Erkekler kadınların kendilerinden farklı olarak yaşadıkları sorunları onlar adına temsil edip çözüm üretmemeli.
Siyasal yaşam dahil, toplumun bütün alanlarına kadın ve erkeğin dengeli katılımı, kadın erkek arasında etkin bir fırsat eşitliğinin aile ve çalışma yaşamını da kapsayacak şekilde hayata geçirilmesi, demokratik toplumun vazgeçilmez koşuludur”
Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Kadınların erkeklerden farklı yaşam tecrübeleri ve farklı hassasiyetleri vardır. Kadınların sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Kadınların siyasetin içinde olması ile kadın bakış açısının karar organlarına yansıması, toplumsal, kültürel ve ekonomik şartların hızla iyileştirilmesine önemli katkı sağlayacaktır.
Türk milleti olarak, kadın ve erkeği birbirlerini tamamlayan, birbirleri için var olan ve birbirlerine eş olan 2 varlık olarak kabul ediyoruz. Türk milletinin karakterinde kadına-anaya saygı hem bir iman hem de vazgeçilmez bir kültür unsuru olmuştur.
Bütün bu anlayış ve düşünce de olan kadınlarımızı 5 Mart 2010 Cumartesi gecesi Kırklareli Daim Restauranttaki yemeğimize katılmaya davet ediyorum” (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here