MHP Pınarhisar İlçe Başkanlığı’ndan Andımızın yasaklanmasına tepki

15
Andımızın okullarda okutulmaması kararının ardından yurt genelinde ve Kırklareli’de tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra karara bir ……….
HABER MERKEZİ 
Andımızın okullarda okutulmaması kararının ardından yurt genelinde ve Kırklareli’de tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra karara bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pınarhisar İlçe Başkanlığı’ndan geldi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık, Kurban Bayramı’nda MHP İlçe Binası’na halkın bayramını kutlayan pankartla birlikte andımızın bulunduğu afişi asarak Andımızın okutulmasının kaldırılmasına ilginç bir tepki gösterdi.
MHP İlçe Başkanı Ümit Çalık; “Andımızdan rahatsız olup okutulmasını yasaklayanlara tepki olarak biz de parti binamıza Andımız afişini astık. Bizim Andımızdan bir rahatsızlığımız yok. Rahatsızlık duyanlar kaldırsa da Milletin inandığı değerleri yok edemezler. Herhalde yasaklarla inançların önüne geçmenin mümkün olmadığını bilmiyorlar. Eğer baskı ve yasaklarla bir şeylerin önüne geçilseydi İslamiyet tüm dünyaya yayılmazdı. İnsanların inançları, Milli ve manevi değerlerinin önüne baskı ve yasaklarla geçmek asla mümkün değildir. Aksine baskılar bu duyguları güçlendirir. 
Bizde MHP İlçe Yönetimi olarak Andımızın yazılı olduğu afişi Parti binamıza astık. Parti olarak Andımızın unutulmaması içinde her türlü çabayı göstereceğiz. Ezan dinmez! Bayrak inmez! Vatan bölünmez! Ne Mutlu Türküm Diyene!” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here