“MHP olarak Kırklareli’den en az 1 Milletvekili çıkartacağız”

14
* MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Remzi Berkel’in Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından, yapılan seçimle MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Kürşad Yamaner; “Biz MHP Kırklareli Merkez İlçe Teşkilatı olarak 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Seçimleri’ne hazırız. Partimizde 8 tane pırıl pırıl aday adayımız var. Hepsi birbirinden değerli bu arkadaşlarımızdan kim aday olursa olsun teşkilat olarak onun arkasında olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Remzi Berkel’in 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerde MHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olmasının ardından boşalan Merkez İlçe Başkanlığı’na yapılan seçimle Kürşad Yamaner seçilmişti.
MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, 24 Şubat 2011 Perşembe günü saat 20.30’da MHP Kırklareli İl Binasında düzenlediği basın toplantısı ile yeni yönetimini açıkladı. Yapılan toplantıda partiye yeni katılan 45 kişiye de törenle rozetleri takıldı
Kırklareli halkının MHP’ye büyük bir teveccühü gösterdiğini belirten MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner bu teveccühü ile Kırklareli’den en az 1 Milletvekili çıkarmanın sözünü vererek şunları kaydetti:
“İlçe Başkanımız Remzi Berkel’in Milletvekilliği Aday Adayı olması nedeniyle istifasının ardından boşalan MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı görevine Merkez İlçe Teşkilatı Üyeleri tarafından yapılan oylama ile seçildim. Öncelikle beni bu göreve layık görenlere teşekkür ederim.
Göreve atanmam ile birlikte Merkez İlçe Teşkilatında bazı değişiklikler yaptım. Bu görevi kutsal bir görev olarak kabul edecek, partimiz için zaman harcayacak, elini taşın altına koymaktan çekinmeyecek yepyeni arkadaşlarımız ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kırklareli’nde birinci parti yapacağımıza inanıyoruz.
Biz MHP Kırklareli Merkez İlçe teşkilatı olarak göreve seçildiğimiz günden itibaren arkadaşlarım ile birlikte seçim startı verdik. Gece gündüz demeden çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızda halkımızın partimize olan ilgisi bizleri mutlu etti. Şu an partimize üye olmak için birçok genç arkadaşımız müracaat etti. Son yıllarda teşkilatımızda azalan genç kadroları yeniden kuracağız.
Biz MHP Kırklareli Merkez İlçe Teşkilatı olarak 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Seçimleri’ne hazırız. Partimizde 8 tane pırıl pırıl aday adayımız var. Hepsi birbirinden değerli bu arkadaşlarımızdan kim aday olursa olsun teşkilat olarak onun arkasında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Bizim bu seçimlerde ki en büyük hedeflerimizden birisi MHP’nin Kırklareli’ndeki talihsizliğine son vermek. MHP’nin Trakya’nın üç ilinden ikisinde milletvekili bulunuyor. Ne yazık ki şimdiye kadar Kırklareli’den Milletvekili çıkarma şansını bulamadık. Önümüzdeki seçimlerde bu talihsizliğe son vererek en az bir adayımızı MHP Kırklareli Milletvekili olarak TBMM’ye göndereceğiz. Bizde bu inanç ve azim fazlası ile var. Halkımızın da bize verdiği destek umutlarımızı arttırıyor. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılardan kurtulması için MHP iktidarına ihtiyaç olduğunu halkımız çok iyi bilmektedir. Ufukta iktidar göründü. MHP kadroları ve dinamik partilileri ile iktidara talip.
Yeni yönetimimiz şu isimlerden oluşuyor; Mahalli İdare ve Eğitim Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Şimşek, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Uğur Eryılmaz, Sosyal Faaliyetler ve Organizasyon Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Kılıç, Basından sorumlu Başkan Yardımcısı Nihat Bıyıklı, İlçe Sekreteri Burak Özbasmacı, İlçe Muhasibi Sinan Öztoprak.” 
* “Kapılarımız herkese açık”
Gönüllerinde vatan, millet ve bayrak aşkı olan herkese hizmet etmek için kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’da yaptığı konuşmasında; “Vatanını seven, bayrağını seven herkese bu çatı altında hizmet etmeleri için kapılarımız sonuna kadar açıktır. Her zaman buraya gelebilirler. Burada yapacağımız çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize katılabilirler. Bizim partimizi hizmet partisidir. Bizim partimiz gönüllerinde vatan, millet ve bayrak aşkı olanların partisidir. Genel Seçimlerde de halkımızın teveccühü ile en azından ilimizden 1 milletvekili çıkaracağız. Bu kapasite bizde mevcut. Tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz”
* “Son nefer, son nefes, son kanımıza kadar yanınızdayız”
Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Üstün’de MHP’nin her zaman yanında olacaklarını belirterek şunları kaydetti:
 “26 Ekim 2010 tarihinde Genel Merkezimizin teveccühü ile Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirildim. Ülkü Ocakları’nın gayesi; vatanına, milletine, ailesine faydalı bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda Ülkücü Hareketi siyasi arenada temsil eden milliyetçi Hareket Partisi’nin her zaman yanında; son nefer, son nefes, son damla kana kadar çalışacağız. Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu’na yeni görevinde başarılar diliyorum. Partimize yeni katılan herkese de hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum.”
Düzenlenen toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılan 45 kişiye düzenlenen törenle MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner tarafından Parti Rozetleri takıldı. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here