MHP Kumburgaz’da Kampa Girdi

22
* MHP Kırklareli İl, İlçe ve Belde Yönetimleri ile MHP’li 3 Belediye Başkan’ının eşleri ile iştirak ettikleri Kumburgaz Üç Tuğ Oteli’ndeki Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda sadece Yeşilyurt Gazetesi vardı. Yeşilyurt’a özel açıklamalarda bulunan İl Başkanı Şaban Savaşan: “2010 yılının ilk haftasından itibaren seçim atmosferi içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ocak-Şubat ve Mart aylarında ilimize MHP Genel Başkan Yardımcıları ve önemli isimler gelecekler. Bu toplantıda bu ziyaretlerle ilgili de planlama çalışmaları yaptık” dedi.

Şenol Goncagül/Kumburgaz/İstanbul

AK Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği toplantıların bir benzerini, MHP Kırklareli İl Teşkilatı da İstanbul Kumburgaz da gerçekleştirdi. Kumburgaz’daki Üç Tuğ Oteli’nde, Cumartesi günü başlayan ve bir gece konaklama ile ertesi günü yapılan değerlendirme toplantısının ardından sona eren Eğitim ve İstişare Toplantısı’na, İl Başkanı Şaban Savaşan, İl Başkan Yardımcıları, İlçe ve Belde Başkanları ile MHP’li Demirköy, Evrensekiz ve Çakıllı Belediye başkanları da katıldılar. Eşleri ile toplantıya katılan MHP’liler, cumartesi günü ilk olarak 4 saatlik bir toplantı yaparak, ülke ve Kırklareli ili ile ilgili çeşitli meseleleri, gündemin önemli maddelerini, parti içi  çalışmaları ve özellikle de, Ocak, Şubat ve Mart aylarında Kırklareli’ne gelecekleri bildirilen MHP Genel Başkan Yardımcıları ve üst düzey yönetici ve milletvekillerinin ziyaretleri ile ilgili hazırlıkları ele aldılar. Akşam yemeğinde müzik eşliğinde stres atan MHP’li yöneticiler, Pazar günü sabah kahvaltısının hemen ardından, yaklaşık 2 saat kadar süren değerlendirme toplantısını yaptılar.
* MHP Genel Başkan yardımcıları gelecek
Değerlendirme toplantısında, toplantıya katılan MHP’li yönetici ve partili Belediye Başkanları’na; Parti genel merkezinin, açılım ve ülke gündeminin önemli maddelerinin anlatılması amacı ile önemli isimlerin geleceğinin altını çizen İl Başkanı Şaban Savaşan: “Ocak ayının ilk haftasında Sayın Deniz Bölükbaşı’nı, ikinci haftasında da sayın Oktay Vural’ı misafir edeceğiz. Şubat ta da, Sayın Mehmet Ekici ile Mart ayında Mehmet Şandır ilimizi ziyaret edecekler. Ziyaretlerin kesin gün ve programlarının belirlenmesi için önümüzdeki günlerde Edirne’de, Trakya il başkanları toplantısını yapacağız. Programın netleşmesinden sonra da, yine İlçe Başkanlarımız ile kendi aramızda yeniden bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu ziyaretlerin amacı, sadece partililerimizi bilinçlendirmek veya sohbet etmek değil, hangi görüş ve düşünceden olurlarsa olsunlar, vatandaşımızı bilgilendirmek olacaktır. Bizlerde parti teşkilatları olarak, bu mesajların mümkün olabildiğinde fazla kişiye ulaşabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Tüm teşkilatlarımızın bu konuda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum” dedi.
* Açılım, Trakya’da çok daha büyük tepki alıyor
AK Parti tarafından gündeme getirilen Açılım söylemlerinin, insanları kategorize etmek, kamplara ve gruplara bölmek, ülkeyi parçalamaya hazırlamak olduğu konusunda, Trakya halkının büyük bir tepkisi ile karşılaştığının altını çizen MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan: “Ülkemiz şu günlerde kritik bir süreçten geçiyor. Bu tehlikeli virajda, Türkiye’yi en sağlıklı öngörüleri ile kazasız belasız düzlüğe çıkarmak üzere Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’den başka sağduyulu hareket eden lider yoktur. Trakya halkı, bu tehlikeli oyunlardan, tahriklerden ve yol ayırımlarının gündeme gelmesinden dolayı ülkedeki en büyük tepkiyi gösteren ve hisseden bölgedir. Bunun hesabını da sandıkta soracaktır” dedi.
* Roman açılımı da yolda mı?!
Toplantıya katılan bazı MHP’lilerin: “Mayıs ayında hükümetin özellikle Trakya’daki Roman vatandaşları da kategorize ederek “Roman Açılımı” yapacağı yönünde söylemler var. Bu konudaki duyumlar doğru mudur?” şeklindeki sorularını cevaplayan Başkan Savaşan: “Devir insanları kamplara ve gruplara ayırma devri. Her an her türlü çıkışı beklemez mümkündür. Ancak, Roman vatandaşlarımız da, bu tür oyunlara gelmeyeceklerdir. Bir takım açılımlara ve ayrıcalıklara tabi tutulmak, azınlık muamelesi görmek ve öz vatanında azınlık durumunu kabullenmek olacaktır” dedi.
MHP İl Başkanı Şaban Savaşan; ayrıca AB Fonları’nın da, Roman  vatandaşlara yönelik olarak bazı hibe projelerini öne çıkardığını belirterek: “Bu tür bölücülük amaçlı faaliyet ve planların bozulabilmesi için, öncelikle sağduyulu, milli değer, çıkar ve misak-ı milli sınırlarını koruyup, gözetmekte kararlı ve ısrarlı bir hükümet, sonra da basiretli ve uyanık politikacıların olması lazımdır. MHP iktidarı kaçınılmazdır ve tüm bu oyunları tersine çevirecektir” dedi.
* Bugün seçim olsa tahmin ve değerlendirmeleri yapıldı
MHP’li yöneticiler, mevcut yansımalar, izlenimler ve tahminlerde de bulunarak, özellikle Kırklareli ölçeğinde, bugün bir genel seçim olsaydı, nasıl bir tablo çıkardı? Sorusuna da cevaplar aradılar. Çeşitli enteresan tablo ve yorumların ortaya konduğu sohbetlerde; MHP’nin il genel seçimlerde Kırklareli ilinde birinci parti olmak üzere tüm performansını ortaya koyacağı dile getirildi.
* Dürüst insanları politikaya kazandıralım
MHP’nin, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve özelliklede MHP’nin medyadaki yüzü haline gelen Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural sayesinde, farklı görüşlere mensup insanları, MHP çatısı altına girmeye yönelttiğini, CHP’nin de aralarında bulunduğu birçok partiden, MHP ye katılmak üzere taleplerin yoğunlaştığını ifade eden Başkan Savaşan: “Kimseye karşı önyargılı hareket etmeyelim. MHP’ye gelmek isteyenlerin, geçmişlerinde leke ve şaibe olmamasına, siyasette ve özel hayatlarında dürüst ve saygı gören insanlar olup olmamalarına göre karar verelim. MHP’nin, Türkiye’yi yarınlara taşıyabilecek tek siyasi parti olduğuna vakıf olan ve bu önemli misyonda rol ve pay sahibi olmak isteyen herkese kapımız ardına kadar açıktır” dedi.
* Benzer toplantılarımız sürecek
İki günlük toplantının sona ermesinin ardından gazetemize toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan: “Biz daha evvel, ilçe başkanlarımız ile toplantılar yapılmasını kararlaştırmıştık. Her toplantının farklı bir ilçede yapılmasını düşündük ve ilk toplantıyı da bu şekilde yaptık. İkinci toplantıyı kararlaştırma aşamasında, farklı bir yerde, eşlerimizin de iştiraki ile bir toplantıya karar aldık. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde büyük emekleri ve gayretleri geçen Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sayın Ercan Andaç ile Beylikdüzü İlçe Başkanı ve yönetimine de ayrıca teşekkür ediyoruz. Son derece güzel bir organizasyon oldu” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here