MHP Kongre Süreci’ni Demirköy’den başlattı

41
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı Kongre Süreci’ni 28 Kasım 2014 Cuma günü Demirköy’de başlattı. 11 Ocak 2015 Pazar günü yapacağı Kırklareli İl Kongresi ile kapatacak.
MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı güven tazeledi
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı Kongre Süreci’ni 28 Kasım 2014 Cuma günü Demirköy’de başlattı. 11 Ocak 2015 Pazar günü yapacağı Kırklareli İl Kongresi ile kapatacak.
HABER MERKEZİ
Demirköy Özel İdare Düğün Salonunda yapılan Demirköy MHP İlçe Kongresi’nde tek aday, tek liste ile giren Erol Akıncı güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanlığı’na seçildi. MHP Demirköy İlçe Başkanlığı Kongresi’nde Divan Başkanlığı’nı Tekirdağ MHP Milletvekili Bülent Belen yaptı. Kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kongre’nin açılış konuşmasını yapan Bülent Belen Adalet ve Kalkınma partisi (AKP) hükümetine çok sert yüklendi. Bülent Belen; “Bugünkü hükümetin başındakiler kendilerini gösterişe adamış ve kendileri için saraylar inşa etmişlerdir. Çeşitli yolsuzluklara bulaşmışlar, bunlardan aklanmak için adalete bile müdahale etmişlerdir. Son olarak da Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye gidemeyeceğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu gereken cevabı almıştır. Kim bir Türk vatandaşının nereye gideceğine karar verme yetkisine sahiptir. Dileyen herkes ülkemizin dilediği yerine gidebilir. Buna kimse engel olamaz” dedi.
Bülent Belen’in konuşmasının ardından söz alan Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz konuşmasında hizmet için burada olduklarını ve bundan sonra da hizmet için var olacaklarını belirtti. Demirköy’de bu tür toplantıların yapılacağı bir yer olmadığını ancak bundan sonra yapacakları çalışmalar ile Demirköy’e bir toplantı salonu kazandıracakları konusunda elinden geleni yapacağını belirtti.
* MHP yegane çare ve umut kapısıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İlçe Kongresi’ne bir yazılı açıklama göndererek görüşlerini bildirdi. Devlet Bahçeli’nin gönderdiği yazılı açıklamayı MHP İl Başkan Yardımcısı Derya Bulut okudu. Bahçeli gönderdiği yazılı açıklamada;
“Sizleri en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, gururla üstlendiğiniz, heyecanla sahiplendiğiniz millet ve milliyetçilik davasında üstün başarılar diliyorum. Hepiniz biliyorsunuz ki, MHP şeref ve şanla perçinleşmiş yarım asra yaklaşan mazisiyle Türk siyasetinin yüz akı, birlik ve kardeşlik mihveridir. Yıllardır şevkle, arzuyla, inanmışlıkla sürdürdüğümüz mücadelemiz yön vermiş, ülkülerimiz ruh ve anlam katmıştır. Çok şükür dünden bu güne siyasetimizde hiçbir kırıklık, sapma ve savsama olmamıştır. Popülist yaklaşımlar, günübirlik ve gelişigüzel hevesler, aldatma ve kandırmaya dayalı çarpıklıklar aramızda ve zihniyetimizde tutunmamıştır. MHP Türk Milleti’nin içinden doğmuş, yine bu muazzam beşeri kudrete fedakarca hizmeti kendisine görev ve gaye saymıştır. Unutmayınız ki, bizler bu cennet vatana karşılıksız sevdalandık. Bizler bu aziz millete mensubiyet şuuruyla bağlandık. Sorumluluğumuz benzersiz ve büyüktür. İşimiz çok zamanımız dardır. Türkiye’yi içine düştüğü tuzaktan çıkarmak, Türk Milletini sürüklendiği darboğazdan kurtarmak durumundayız. Bu itibarla MHP yegane çare ve umut kapısıdır. MHP’nin kazanması Millet’in kazanmasıdır, Türklüğün ve İslam’ın öne çıkmasıdır. MHP’nin kazanması dirliğin, refahın, esenliğin söz sahibi olmasıdır. Devletimizi kuran, bağımsızlığımızı tescil eden iradenin ana kaynak ve motivasyonu olan Türk Milliyetçiliği yepyeni bir diriliş ve toparlanma hamlesi başlatmak için cesaretle yola koyulmuştur. Bundan dönüş yoktur.
* “İlçe ve İl kongremiz milletimizin beklentilerine cevap teşkil edecektir”
İlçe ve İl kongremiz Türkiye’yi huzura ve istikrara kavuşturacak mücadele azmini olgunlaştıracak ve aziz milletimizin beklenti ve özlemlerine cevap teşkil edecektir. İnancım ve ümidim budur. Şu an kongre salonunda hazır bulunan her dava arkadaşım birlik ve beraberlik içinde en temel demokratik görevlerini yerine getireceklerdir. Huzursuzluğa geçit vermeden, ikiliklere, küslüklere, küçük hesaplara, çıkarcılığa ve bölünmelere tamamıyla kapalı durarak kongrelerimiz güvenli bir şekilde temin ve icra edilmelidir. Biliniz ki, görevi, mevki ve konumu ne olursa olsun kongre sonucunda ister seçilsin, isterse seçilmesin; MHP’ye gönül vermiş her ülküdaşım bizim için yeri doldurulamayacak bir değer ihtiva etmektedir. Kongremiz demokrasi şöleni içinde geçecek, kimse kimseyi kırıp incitmeyecektir. Zira Türkiye’nin bugünkü müşkül ve meşakkatli ortamında tek bir insanımızı kaybetmeye ve üzmeye tahammülümüz yoktur. Milliyetçi- Ülkücü Hareket kongrelerle yenilenecek, tazelenecek ve sapasağlam bir şekilde iktidar kurultayımız olan 11. Olağan Büyük Kurultay’a ulaşacaktır.
Yeminli Türkiye düşmanlarının tahrik ve taarruzlarına göğüs germek, ihanet ve inkarı yenmek için her kardeşimin varını yoğunu seferber edeceğine inancım tamdır. Demokrasiye olan bağlılığımız, milliyetçiliği rehber eden tavizsiz duruşumuz, herkesi bir ve eşit gören kucaklayıcı anlayışımız mutlaka başarıyı getirecek, mutlaka başarıyı davet edecektir. Her gün biraz daha kökleşerek, güçlenerek Türkiye’nin kaderini elimize alacak; Türk’e, Millete, Vatana ve Bayrağa yan gözle bakan hazımsızların ve husumet yuvalarının tüm oyunlarını sabır ve imanla bozacağız. Bu mübarek yolda hepinize başarılar diliyorum. Düzenlediğiniz kongrenin hayırlara vesile olmasını, partimiz, milletimiz, devletimiz, demokrasimiz ve geleceğimiz için güzelliklere kapı aralamasını temenni ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” dedi.
* Savaşan; “Bu bir demokrasi şölenidir”
Derya Bulut’un ardından söz alan MHP İl Başkanı Şaban Savaşan; “Bu bir demokrasi şölendir, MHP’de yeni seçilecek yönetim kademeleri ve ekipler MHP’nin iktidarına vesile olacak,  Kırklareli de MHP’ye Milletvekili kazandıracak, MHP’nin duygu ve düşüncelerini halkla paylaşacak, yeni ekipler oluşacağından, birçok ilçemizde birden fazla liste olabilir, bu bir demokrasi yarışıdır. Biz MHP camiası olarak bu demokrasi yarışını, demokrasi şölenine çevirmek istiyoruz. Bu çerçevede MHP bir trend yakalamıştır 2011 Seçimlerinden sonra yükselişe geçtik önümüzdeki seçimlerde de ben ve teşkilatım olarak Kırklareli ‘den en az bir Milletvekili çıkartarak bunu taçlandırmak istiyoruz. Kırklareli Halkı Vatanını Bayrağını seven Cumhuriyet İlkelerine bağlı olduğu için MHP de bu ilkelere sahip çıktığı için Kırklareli ve Demirköy Halkından büyük teveccüh görüyoruz. Onlarla birleşerek en az milletvekili olmakla birlikte, iki Milletvekili çıkarmayı hedefledik” dedi.
* Erol Akıncı’dan geçmişteki ve şimdiki dava arkadaşlarına vefa
Demirköy MHP İlçesi Başkan adayı Erol Akıncı konuşmasına başlamadan önce geçmişte görev yapan arkadaşlarına ve şimdiki dava arkadaşlarına teşekkür etti. Akıncı; “Konuşmama başlamadan önce geçmişte görev yapan arkadaşlarıma buradan teşekkür etmek istiyorum. Hakkın rahmetine kavuşan değerli kurucu başkanımız Erkan Tuğla Başkanımı saygıyla anıyorum. Ondan Bayrağı devralan Hikmet Sönmez, Özdoğan Karagöz, Muhlis Yavuz ve Nejdet Yastın Başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Başkanlarımızın ve üyelerimizin özverili çalışmaları ile MHP Demirköy’de iktidar olmuştur” dedi.
Erol Akıncı teşekkür konuşmasının ardından yaptığı açıklamada; “Günümüz siyasetinde AKP Hükümeti Devleti yönetmekte haciz duruma düşmüştür. Örneğin Adalet Bakanı bir açıklama yapmış iktidarı aldıklarından bu güne kadar yolsuzluklar ve rüşvet üç kat artmış sanki uzaydan gelenler devleti yönetiyor. İktidarlarında maalesef şehitlerimizin kanları ile sulanmış, Bayrağımız kendini bilmez kişiler tarafından gönderden indirilerek yakılmıştır. Yakın tarihte Genel Kurmay Başkanlığının açıklamalarında Bursa ve Adana’nın bir okulunda Bayrağımız indirilerek yakılmıştır. Sınırlarımız yol geçen alanına dönmüş, delik deşik olmuştur. Türkiye hem içten, hem de dıştan, etkinlik düzeyi ileri aşamaya ulaşmış bir husumet kuşatması tarafından çevrelenmiş ve baskı altına alınmıştır. Ülkemize dost görünen ülkeler utanmadan sıkılmadan ve gocunmadan her fırsatta sığındığı kanlı mizanın hazırlayıcıları, tarihimizi kötüleyerek intikamlarını güncellemenin ve tazelemenin arayışı içindedirler. Ne var ki, Büyük Türk Milleti’nin kudreti, dikkatlerden kaçan asaleti ve en imkansız zamanlarda mucize yaratan azmi olduğu sürece ayrışma ve dağılma fesadı kesinlikle tutmayacaktır. MHP yapılan tüm hesapların farkında ve bilincindedir. Vatanımız, Milletimiz, Devletimiz ve insanımız üzerinde tezgah tertip edenler partimizin ne yapabileceğini ve kutsalları uğruna neleri göze alabileceğini daha idrak edememişlerdir. Bunun teminatı ise aziz milletimizin desteğini almış ve itimadını kazanmış MHP’den başkası değildir ve olamayacaktır.
* “Emeklisi, memuru, işçisi ve orman köylüsü bitmiş durumda” 
Emeklisi, memuru, işçisi ve orman köylüsü bitmiş durumdadır. Orman köylüleri yıllardır önceki fiyatlarla üretim yapmaktadır. Besi hayvancılığı yapan köylülerimiz ise girdilerin yüksek oluşundan hayvancılık yapamaz duruma gelmişlerdir. Yapmaya çalışanların hayvanları ellerinde kalmış, çünkü kendileri üretemiyor. Hayvanların otunu, samanını ve yemini alabilmek için banka kredileri kullanmak zoruna kalıyorlar. Her geçen gün daha da borçlanarak batağa sürükleniyorlar. Aldıkları bu kredileri ödemek için hayvanlarını satmaya kalktıklarında cüzi miktarlarla alıcı buluyor, bu alıcılar da uzun vadelerle ödeme takvimi sunuyorlar. Siz değerli üyelerimizin desteği ile devraldığım bu Bayrağı iktidar yolunda taşımak için yönetim kurulundaki arkadaşlar ile beraber tüm gücümüzle mücadele edeceğime söz veriyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.
Kongreye; Tekirdağ Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, MHP İl Başkanı Şaban Savaşan, Yardımcısı Derya Bulut, Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner, Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık, Hüseyin Çalık, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, birçok ilçe temsilcisi ve üyeler katıldı.
Kongrenin ilerleyen sürecinde gündemle ilgili konuşmaların ardından seçime geçildi. Erol Akıncı seçime tek liste ile girerek güven tazeledi. Seçim sonucunda Erol Akıncı tekrar MHP Demirköy İlçe Başkanı oldu. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here