MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’a sevgi seli

12
* Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçıvanoğulları; “Arkadaşlar ben dikkatinizi bir şeye çekmek, bir dip not düşmek istiyorum. Şu an MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’un Pazar yerinde Basına yaptığı bu canlı açıklama bu güne kadar Pazaryerinde yapılan ilk Canlı Basın Açıklaması’dır. Şu ana kadar diğer parti adayları bunu yapmadılar” dedi.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları, TBMM’de görüşülen Milli Eğitim Bakanlığı Yasa Tasarısı’nı protesto etmek amacıyla Dingiloğlu Parkı’nda Türk Eğitim -Sen’in, Öğretmenevi karşısında Eğitim-Sen’in 1 günlük iş bırakma eylemlerine destek verdiler.  MHP Belediye Başkan Adayı Bulut ve ekibi iki sendikanın da yaptığı eylemlere katıldıktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Esnaf ziyaretlerinde büyük bir ilgi ile karşılanan MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, esnaf ziyaretinin ardından Çarşamba Pazarı’nda, pazarcı esnafı ve alışveriş eden halkla buluştu.
Pazarcı Odası Başkanı Can Bahçıvanoğulları ve Oda Basın Sözcüsü Erdinç Günel MHP Adayı Derya Bulut’u pazaryerinin girişinde karşıladılar.
Derya Bulut, pazaryerinde halkın ve pazarcı esnafının sevgi seline uğradı, Belediye Başkanı gibi karşılandı.  MHP Belediye Başkan adayı Bulut Pazar yerinde adım atmakta güçlük çekerek zor anlar yaşadı. Esnaf ve halk Derya Bulut ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Yaşlılar Derya Bulut’un boynuna sarılarak, kendisine oy sözü verdi.  Derya Bulut, dalga dalga yayılan sevgi seli içerisinde pazaryerinin Anadolu Lisesi tarafındaki dört yol ağzında, Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçıvanoğulları ve Pazarcılar Odası Basın Sözcüsü Erdinç Günel’le birlikte Basına açıklama yaptı.
Derya Bulut’un Basın açıklamasından önce Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçıvanoğulları kameralarımıza şu açıklamada bulundu;
“MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayımız Derya Bulut aramızdadır ve bizleri ziyareti ile çok memnun etmiştir. Kendisine başarılar diliyor, sözü Pazarcılar Odası Basın sözcümüz Erdinç Günel’e bırakıyorum.”
Pazarcılar Odası Basın Sözcüsü Erdinç Günel de MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’un ziyareti ile ilgili olarak şunları kaydetti;
“Sayın Belediye Başkan Adayımız Derya Bulut, Sayın İl Başkanımız Şaban Savaşan, Sayın İlçe Başkanımız Kürşad Yamanmer ve ekibi bugün Çarşamba Pazarı’nda seçim çalışması yapmaktadır. Biz Başkanımız Can Bahçıvanoğlu ve Yönetim Kurulumuz olarak kendilerine hoş geldiniz diyor çalışmalarında başarılar diliyoruz. Biz Basın mensuplarımıza daha önce yaptığımız açıklamalarda, bundan sonra Belediye Başkan Adaylarımızla sık sık bir araya geleceğimizi, onlarla Kapalı Pazaryeri sorunlarımızı dile getireceğimizi söylemiştik. MHP Adayı Derya Bulut’la Aday olduğu günden beri görüşüyoruz. Bize projelerini anlattı. Tüm projelerini çok beğendik ama bizi öncelikli olarak Kapalı Pazar Yeri projesi ilgilendirmektedir. Sağ olsun biz Sayın Bulut’un Kapalı Pazaryeri Projesi’ni de çok beğendik.  Belediye Başkanı seçilir ve bu projeyi hayata geçirirse büyük mutluluk duyacağız. Bundan sonra gelen adaylarla da Kapalı Pazar Yeri projelerini konuşacağız.  Diğer projeleri de değerlendirdikten sonra bizim sorunumuzu çözecek olan adayı hem bireysel olarak, hem de Oda Başkanlığı olarak açıklayacağız. 
Derya Bulut bizim için bir değerdir, Kırklareli için de bir değer olduğunu umuyoruz. Kırklareli halkı genç, dinamik ve Kırklareli sevdalısı Derya Bulut’u değerlendirsin, istifade etsin. Kırklareli halkı için çok güzel projeleri var.  Değerli Basın mensuplarımız inşallah sizde bunları dile getirirsiniz. Ben Derya Bulut’a ve ekibine tekrar hoş geldiniz diyor, Oda Başkanlığımız adına  başarılar diliyorum.”
Pazarcılar Odası Basın sözcüsü Erdinç Günel açıklamaları sona erdikten sonra; “Söz sizde Başkanım” diyerek, sözü Derya Bulut’a bıraktı.
MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, Pazarcılar Odası Başkanlığı, Pazarcı esnafı ve halkın yoğun ilgisinden ziyadesi ile memnun olduğunu, kendisine gösterilen ilgi, sevgi ve güvene layık olacağını belirterek, şunları söyledi;
“Öncelikle Basın mensupları arkadaşlarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.  Oda Başkanıma, Yönetim Kurulu’na ve bizleri büyük bir sevgi ile karşılayan pazarcı esnafımıza, halkımıza teşekkür ediyorum. Pazara giriş yaptığımız an itibari ile Oda Başkanımız, yönetim kurulu ve halkımız bizleri bir dakika bile yalnız bırakmadılar.  Pazarcılara Odası Başkanlığı ile pazarcı esnafının sorunları hakkında kendileriyle çok doğru istişarelerde bulunduk ama biz bu istişarelere bu gün başlamadık. Ağustos ayından bu yana pazarcı esnafımızla, Oda Başkanlığımızla sürekli istişarelerde bulunduk.  Daha o gün itibari ile şu gerçeği görmüştük, hiç kimse şu an Belediyenin Pazar yeri olarak tercih ettiği alanı istemiyor. Ne halkımız ne de pazarcı esnafımız.  Bizde bu tespitlerimiz doğrultusunda projelerimizi hazırlarken, öncelikle halkımızın, pazarcı esnafımızın menfaatleri doğrultusunda onların tercih edecekleri şekliyle proje üretmeye karar verdik. Nitekim biz Kapalı Pazaryerimizi Karacaibrahim Mahallesi’nde, Belediyenin Şantiye Alanı olarak kullandığı yer ile Otogar Alanı olarak kullandığı bölgeye yapmaya karar verdik ki, bu projeyi hatırlarsanız 3.5 ay önce Televizyonda canlı yayında açıkladık.
Birileri farklı durumlar için mücadele ederlerken, biz enerjimizi tamamen halkımızın, esnafımızın menfaatine, yararına olacak doğrultuda doğru projeler hazırlayarak harcadık.
Değerli pazarcı esnafımız, çok kıymetli Kırklarelililer, altını çizerek söylüyorum ki herkes proje üretebilir. Bu güne kadar da defalarca üretildi, hepiniz biliyorsunuz Kapalı Pazar yeri yıllardır gündemde ve her Belediye Başkanı’nın da seçim vaadi. Ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen bir şey. Çünkü o projeleri gerçekleştirebilmeniz için mutlaka ve mutlaka iyi bir ekibinizin olması gerekiyor. Çok donanımlı bir ekibiniz olması gerekiyor. En önemlisi de doğru istişarelerde bulunmanız gerekiyor. Biz de çok şükür doğru istişarelerle ve en iyi ekiple halkımızın karşısına çıktık. Eğer 30 Mart’ta halkımız bize teveccüh gösterirse ertesi sabah itibari ile Kapalı Pazaryeri ile ilgili çalışmalarımızı başlatıp, inşallah en kısa zamanda Kırklareli halkı Kapalı Pazaryeri’ne kavuşacaktır. Bunun için sizlere söz veriyoruz. Aslında biz sözümüzü 27 Temmuz tarihinde verdik. O gün verdiğimiz bir başka sözde, Kırklareli’ye en layık, en donanımlı, en nitelikli ekip sözüydü. Tüm halkımızın ekibimiz konusunda hem fikir olduğunu umuyorum.  Diğer partilerin ekipleri ile karşılaştırıldığında herkes sözümüzde durduğumuzu açıkça görüyor. Biz bunun da gururunu yaşıyoruz.
Ben burada Pazarcı esnafımızın, Oda Başkanımızın ve Yönetiminin önünde ikinci defa söz veriyorum, Biz Kırklareli’mizi, Kırklareli’mizin güzel insanlarını ve Pazarcı esnafımızı en modern Kapalı Pazaryeri ile buluşturacağız. Beraberinde Proje bazlı ne söz verdiysek gerçekleştirerek sözümüzü yerine getirmenin de gururunu yaşayacağız. Kırklareli hepimizin, sadece belli ailelerin değil, belli kesimde ki insanların değil hepimizin. Kırklareli kazansın diyoruz, bunun içinde tüm halkımızın teveccühünü bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Derya Bulut’un açıklamasından sonra Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçıvanoğlu şunları kaydetti;
“Arkadaşlar ben dikkatinizi bir şeye çekmek, bir dip not düşmek istiyorum. Şu an MHP Belediye Başkan adayı Derya Bulut’un Pazaryerinde Basına yaptığı bu canlı açıklama bu güne kadar Pazaryerinde yapılan ilk Canlı Basın Açıklaması’dır. Şu ana kadar diğer partiler bunu yapmadılar. Bu da Derya Başkanın bize verdiği bir değerdir. Kendisine tekrar teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.” (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.