MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’a bayanlardan tam destek

55
* MHP Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa Saatçi’nin eşi Akkuş Kaya Otel’de sabah kahvaltısı verdi. Kahvaltı salonunda izdiham yaşandı. Kahvaltı Salonu bayanları almayınca otelin giriş katında bulunan kahvaltı salonu da açıldı. Derya Bulut’a destek için gelen bayanlar otelin iki katını da hınca hınç doldurdu.

* MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Bulut; “Biz Meclis üyelerimizi belirlerken listemizde sırf kadın adaylar olsun diye isim yazmadık.  Artık Kırklareli’ne kadın eli değme zamanı gelmiştir dedik.”
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Adayı Mustafa Saatçi’nin eşi MHP Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’a bayan desteğini sağlamak için Akkuş Kaya Otel’de verdiği yemekte izdiham yaşandı.  Kahvaltı için Otelin üst katı tahsis edildi. Ancak kahvaltı salonu Derya Bulut’a destek amaçlı gelen bayanları almadı.  Kahvaltıda yaşanan izdiham sebebiyle Otelin giriş atında ki ikinci kahvaltı salonu da açıldı.
Akkuş Kaya Otelin iki katını da dolduran kadınların arasında, MHP Kadın Kolları Üyesi bayanların yanı sıra, AK Partili ve CHP’li kadınlarında olduğu dikkat çekti.
MHP Belediye Başkan adayı Derya Bulut’a destek amaçlı düzenlenen kahvaltıda bir konuşma yapan Bulut konuşmasında şunları kaydetti;
“Çok kıymetli hanım efendiler, düzenlenen bu kahvaltıya katılımınızla beni ziyadesi ile memnun ettiniz. Hepinize gönülden sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Katılımınız ve desteğiniz tahminlerimin çok üzerinde oldu. Salonlara sığmadınız, ikinci salon açılmak zorunda kaldı. Otelin iki katını da doldurdunuz. Bu desteğiniz ve Cenab-ı Allah’ın izniyle 31 Mart 2014 Pazartesi günü Belediyeyi teslim alacağız ve Kırklareli’yi Kırklarelililerle birlikte yönetmeye başlayacağız. Bizim için kadınlarımız hem dinimizin, hem de Türk töresinin gereği öncelikli değerimizdir.  Bu yüzden Belediye Meclis üye listemizi yaparken İlk 7 sırada 4 kadın üyemizi aday gösterdik. Öyle 17., 18., 19.  sıralarda değil, 1., 4., 6. ve 7. Sıra Belediye Meclis Üyelerimiz kadın adaylardan oluşmaktadır.
Adaylarımızın hangisinin birinci sırada, hanginsin 25. Sırada olduğunun bizim için hiçbir önemi yok. Hiçbir üyemize sen şu sırada, sen bu sırada olacaksın demedik. Çünkü hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Bu yüzden 25 ismi bir araya getirdik ve buyurun sıralamayı siz belirleyin dedik.  Bu otelde yaptığımız bir toplantı da 25 isim sıralamayı kendisi belirledi.  O gün üyelerimiz kendi aralarında oylamada,  yanılmıyorsam 25 üye oyunun 18’ini Begüm hanıma vermiş ve Begüm hanım 1. Sıra adayımız olmuştu. Bu oylamada önemli bir ayrıntı var, her kes oylamada kendine de oy verebilirdi, kendini de yazabilirdi. Burada 18 ismin Begüm hanımı yazması bence Kırklareli’ne çok net bir mesajdır. Neden? Bu ekip kendi bireysel menfaati için değil, tamamen hizmet edebilmek için oluşturulmuş bir ekip olduğunu çok net bir şekilde o gün hem bizlere, hem de Kırklareli’ye göstermiştir diye düşünüyorum. Biz Meclis üyelerimizi belirlerken listemizde sırf kadın adaylar olsun diye isim yazmadık. Artık Kırklareli’ne kadın eli değme zamanı gelmiştir dedik. Kırklareli maalesef bu güne kadar erkeklerden pek hayır görmedi. İlimiz İnşallah kadınlarımızla birlikte en kısa sürede kalkınma hamlesini başlatacaktır.”
Derya Bulut konuşmasından sonra Projelerinin slayt gösterimlerini yaptı ve “Önemli olan proje üretmek değil, projeyi hayata geçirmektir. Bakın yıllardır her seçim döneminde tüm partiler Kapalı Pazaryeri Projesi ile karşınıza geldiler. 10 yıldır Belediye yönetiminde olanlarda bu projelerle o koltuğa geldiler. İlçelerde Beldelerde kapalı Pazar yerleri varken, hala kapalı Pazaryeri Projeleri havalarda uçuşuyor. İyi de 10 yıldır size anlattıkları bu projeleri neden gerçekleştirmediler? Biz gerçekleştiremeyeceğimiz projeleri size kağıt üzerinde gösterip, sonra bir seçim dönemi sonrası tekrar karşınıza gelip aynı projelerle oy isteyen olmayacağız. Çünkü sizlere tutamayacağımız sözleri vermiyoruz.  Bize bu görevi bizlere layık götürdüğünüzde sözlerimizi tutamazsak 5 yıl sonra da seçim beyannamemizi alır hesabını sorarsınız. Bir daha da bizleri seçmezsiniz olay bu kadar net. Biz asla hayali projelerle Kırklareli’ni uçurmayı vaad etmiyoruz. Sadece yapabileceklerimizi vaad ediyoruz” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here