MHP Kazlıçeşme’de Andımızı okudu

12
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Milli Değerleri Koru ve Yaşat Demokrasi Mitingi”nde 100 binler Kazlı Çeşme’de Hükümeti protesto etti, Andımızı okudu. 
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Milli Değerleri Koru ve Yaşat Demokrasi Mitingi” Zeytinburnu’ndaki Kazlıçeşme Alanı’nda yapıldı. Mitinge MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, İlçe ve Belde Başkanları ile İlçe ve köylerden yüzlerce otobüsle katılım sağlandı. 
Konuşmasında Başbakan’ı sert sözlerle eleştiren MHP Lideri Bahçeli, mitingin sonunda kalabalıkla beraber "Andımız"ı okudu.
Miting öncesi partililer, alanına polisin kurduğu kontrol noktalarından üst araması yapılarak alındı. Girişte MHP ve Türk Bayrakları’nın dağıtıldığı alanda toplanan partililer sloganlar attı. Meydana kaldırılacağı belirtilen “Andımız”ın yazılı olduğu dev bir bayrak asılması dikkat çekti. Miting Alanı’nda bekleyen kalabalık, şarkıların yanı sıra hoparlörlerden yankılanan “Andımız”a eşlik etti. 
Miting Alanı yanında yapımı süren Marmaray’da çalışan iş makinesine da MHP flaması asıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de saat 17.00 sıralarında miting alanına geldi. Bahçeli, partililerin oluşturduğu insan zinciri arasında miting alanına girdi.
* "Şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede?"
"Büyük Türk Milleti" diyerek konuşmasına başlayan Bahçeli, "Bu kabalığa şahit olmaktan övünüyorum. Buradaki kalabalık hepimizi daha da cesaretlendirmiştir. Türk’e kefen biçmeye çalışan şerefsizlere dur diyecek milli irade nerede? Şüphesiz buradadır. Şüphesiz Kazlıçeşme’dedir " Miting alanını dolduran kalabalık bu sözler üzerine "Vur de vuralım, öl de ölelim" diye sloganlar attı. 
* “Demokratikleşme Hamleleri PKK’nın aklanması için seferber edildi"
Devlet Bahçeli; "Demokrasi en çok istismar edilen, özgürlük ise en çok yıpratılan ve gerçek anlamında koparılan kelime olarak hafızalara kazandı. İleri demokrasiyi, bölünme olarak belirleyen başbakan ve hükümeti demokrasiyi kuklaya çevirdi. Demokrasinin ruhuna aykırı olan ne varsa AKP tarafından uygulandı. Demokratikleşme hamleleri PKK’nın aklanması, temize çıkarılması ve taleplerinin karşılanması için seferber edildi" diye konuştu.
* Bahçeli, Maltepe Gülsuyu Mahallesi’ni örnek gösterdi
"Milli kimliğimizi demokrasi ve özgürlük diye biçmeye çalışıyorlar" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakan şunu bil ki, İstanbul seni ve pazarlık ortağın cani başını iyi tanımakta. Fetih ruhu bir kez daha ortaya çıkan, Türk milletinin önündeki AKP-CHP-BDP- PKK ve İmralı Canisi’ni yıkıp geçecektir. Sokaklar suç örgütüne teslim edildi. İstanbul’un birçok semti Maltepe Gülsuyu Mahallesi gibi teröristlerin cirit attığı yer haline geldi. Devletimizin varlığı ve milletimizin bütünlüğü tehlikelerle yüz yüzedir. Bu konu bir beka meselesi haline döndü" diye konuştu.
* "Türk Milleti alayınızı şaşkına çevirecek"
Demokrasi ve özgürlüğü pür dikkat pakete yerleştiren Başbakan’ı Türk milleti kızgınlıkla izlemiştir. PKK ne umduysa başbakan imdada yetişmiş. Bundan sonra da yetişmeye devam edecektir. Bölücülüğe rütbe kazandıran garabet bir kişilik başbakan görevindedir.   Sözde demokratikleşme Paketi’nin her satırında PKK’nın hükmü vardır. Göz boyamak adına pakette bazı makul düzenlemelere gidilmiştir. Başörtüsü PKK’nın kanlı hedefleri ile aynı pakete eleştirilmiştir. Türkiye bölünme tüneline iyice sokulmuştur. Birbirine anlamayan birbirinden kopuk nesillerin yetişmesi için hamle yapılmıştır. Türkiye hasımları yeni bir cephe elde etmiştir. Bundan sonra bazı yerleşim yerlerinin de ismi değişmiştir. Sayın başbakan İstanbul’u Konstantinopolis mi yapacaksın. Biliniz ki İstanbul’da sadece iki parti yoktur ve Milliyetçi Hareket bu şehrin her kesiminin yönetimine taliptir. İstanbullu kardeşim artık yeter demelidir. Bu seçim ahlaksızlığa karşı faziletin seçimi olacaktır. Bu seçim bölünmeye kargaşaya ve düşmanlığa karşı milli birliğin seçimi olacaktır. Türkiye bu seçimi kaçırırsa her şey için çok geç oylayacaktır. İmralı canisini affetmeye ve TBMM’ye taşımaya hazırlanan başbakan ders verilmedir. İstanbul geleceğine sahip çıkmalıdır.
* "Andımız" ile bitirdi
Başbakan ve hükümetine göre Andımız faşist bir hükümetin yansımasıdır. Andımız militarist ifadelerle doludur. Başbakan ve gerçek faşist zorba ekibine sesleniyorum. Siz ne yaparsanız yapın Türk milleti Andımız’a sahip çıkacaktır. İster Kandil’e uşak olun ister İmralı canisinden müzakere afyonu yutun. Türk Milleti alayını şaşkına çevirecektir. Milliyetçi Hareket’in gücü alayına yetecektir. Andımızı söyleyerek yürüyeceğiz. Haber olsun Sayın Erdoğan Yüce Divan biletin çoktan kesilmiştir. Fırsatın varken zamanın varken kaçmak ve yabancılara sığınmak için tüm hazırlıklarını şimdiden yapmak senin yararına olacaktır. Konuşmamı bitirmeden önce sizlerin de katılımıyla Andımızı okumak istiyorum.” (Faruk Ceylan) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here