MHP Kadın Kolları silbaştan

17
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pehlivanköy Kadın Kolları Eski
Başkanı’nın istifasından sonra MHP Kadın Kolları yeniden oluşturuldu.
Kadın Kolları Başkanlığı’na Gülizar Akman getirilirken, Yönetim Kurulu
da 10 kişiden 15 kişiye çıkarıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesinde, istifa eden MHP Kadın Kolları Başkanı’nın yerine, Gülizar Akman getirildi. 10 kişi olan Yönetim Kurulu Üye sayısı da, 15 e çıkarıldı.
* “Daha aktif bir çalışma hedefliyoruz”
MHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Mehmet Gülay Erkul, gazetemize yaptığı açıklamalarında, MHP Kadın Kolları’nın, partiye ve parti tüzüğüne aykırı hareket eden bazı isimlerinin bulunduğunu, bunların arasında bulunan Kadın  Kolları Başkanının, istifasının istenerek, görevinin sonlandırıldığını, yeni oluşturulan Kadın Kolları ile MHP’nin Pehlivanköy’de, seçimlere daha diri ve aktif şekilde hazırlanmasının mümkün olacağına inandığını söyledi.
Mehmet Gülay Erkul: “Kadın Kolları eski başkanımızın, partinin aleyhinde hareket ettiği duyumlarını aldık. İçimize sinmeyen bazı hareketlerin bulunduğunu belirledik ve kendisinden istifasını istedik. Bu istifa dilekçesini kabul ederek, yeni bir yapılanma içerisine girdik. 10 olan yönetim kurulu üye sayımızı da, 15 kişiye çıkarttık. MHP, Kadın Kolları’nın yeni oluşumunun da getireceği pozitif etki ile genel seçimlerde Pehlivanköy siyasetine damgasını vuracaktır” dedi.
* Yeni Yönetim Kurulu:
Başkan: Gülizar Akman
Başkan Yardımcıları: Aysel Akcan, Gülcan Büyükeken
Üyeler: Semiha Tüsen, Ayşe Ulutürk, Ayten Ceyhan, Rahime Gülizar Doğan, Duriye Eken, Emine Yalçın, Reyhan Yalçın, Fevziye Yalçın, Emine Akman, Figen Türksoy, Filiz Dikbakan (ş.g.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here