MHP bugün Aşure dağıtacak

18
*Demiray, “Aşure her ne kadar İslam da büyük önem taşısa da, aslında dinler ve inançlarda da pek çok hikâye’ye konu edilmiş önem arz etmiş bir gündür.”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları Başkanlığı bu gün Çarşamba pazarı girişinde ve MHP İl Başkanlığı Binası Önünde Halka aşure dağıtacak. 
MHP Kadın Kolları Başkanı Emine Demiray Aşurenin Öneminden bahsederek; “Aşure, Hicri takvime göre Muharrem Ayının 10. Günü yapılan tatlıdır. İslami inanca göre Muharrem Ayının 10. Günü, Nuh tufandan sonra karaya ayak bastığında elinde kalan son malzemelerle bu tatlıyı yapmıştır. Muharrem ayı bereket, rahmet ve Feyz’in bollaştığı bir aydır. Aşure her ne kadar İslam da büyük önem taşısa da, aslında dinler ve inançlarda da pek çok hikâye’ye konu edilmiş önem arz etmiş bir gündür. Aşure bir dostluk yemeği olup, kini, nefreti sonlandıran ve kardeşliği perçinleyen bir yemektir.”
Demiray; “Bizde Milliyetçi Hareket Partisi ailesi olarak Çarşamba günü aşure etkinliği düzenleyerek parti binamız önünde ve Pazar yerinde dağıtım yapacağız, tüm halkımızı bekliyoruz.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here