MHP Babaeski İlçe Başkanlığı’ndan “Sohbet Kahvaltısı”

18
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Babaeski İlçe Başkanlığı tarafından Festival Aile Çay Bahçesi’nde 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 10.00’da “Sohbet Kahvaltısı” düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Sohbet Kahvaltısına; Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Karakoç, Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Akcan, MHP Babaeski İlçe Teşkilatı Üyeleri, Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı, Atatürk Mahallesi Muhtarı Rıdvan Seçkin, Gazi Osman Paşa Mahallesi Muhtarı Cemal Dinçkol, Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir, Kuleli Köyü Muhtarı Behti Gere, Pancarköy Muhtarı Vedat Dal, Mutluköy Muhtarı Murat Yaraş, Sofuhalil Köyü Muhtarı Şerif Şen katıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Sohbet Kahvaltısına katılan misafirleri MHP Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç tek tek hoşgeldiniz diyerek karşıladı. Sohbet Kahvaltısı, sıcak ve samimi bir ortam içerisinde gerçekleşti.
MHP Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, yaptığı konuşmasında siyasi bir amaç taşımayan bir sohbet kahvaltısı yaptıklarını ifade etti. Başkan Meriç’in konuşmasında sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan söz alarak konuşmasında sohbet kahvaltısına katılan herkese teşekkür ettiğini vurguladı. Başkan Savaşan, her hafta bir ilçede bir MYK Üyesi ile birlikte sohbet kahvaltısı düzenlediklerini ifade etti.
Ayrıca Mayıs Ayı’nın Türk Milleti için önemli bir ay olduğunu, kader ayı olarak nitelendirilebilir olduğunu dile getiren Başkan Savaşan, 19 Mayıs 1919 günü Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nın ateşini başlattığını ifade etti. Nasihat Heyetleri’nin Akil İnsanlar Heyeti olarak gündeme getirildiğini vurguladı. Akil insanlar heyetinin Türkiye’nin bir barış sürecinde; sevgi, dostluk, kardeşlik süreci olduğunu anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen Başkan Savaşan, ancak MHP olarak her zaman sevgiden, kardeşlikten, barıştan yana olduklarını söyledi.
Başkan Savaşan, Türkiye’de MHP olarak bir Kürt sorunu olduğuna inanmadıklarını söyledi. “Türkiye’de tek PKK sorunu vardır diye düşünüyoruz” diyen Başkan Savaşan, PKK sorununun çözümünün de müzakere değil mücadele olduğuna inandıklarını dile getirdi. Başkan Savaşan, 35 bin 40 bin şehidimiz olduğunu dile getirerek, PKK’nın hepsinin silah bırakarak adalet önüne çıkmalarını istedi. Adalet önünde hesap vermelerini isteyen Başkan Savaşan; “Bundan sonra dostluk, kardeşlik olsun; Milliyetçi Hareket Partisi’nin tavrı budur” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan; bu süreç içerisinde MHP’nin duruşunun çok net olduğunu ifade etti. Ardından Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Erdem Karakoç’ta konuşmasında; Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sohbet kahvaltısına katılan herkese teşekkür ettiğini belirterek konuşmasında gündemde ki olaylar hakkında konuşarak konuşmasını tamamladı. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sohbet kahvaltısı soru-cevap şeklinde tamamlandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.