MHP Babaeski Belediye Başkan Adayı Cumalı esnaf ve ev gezilerine hız verdi

26
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, partilerinin Ülke çapında olduğu gibi Babaeski’de de oylarını süratle arttırdığını, Basın ve Televizyonda çıkan yolsuzluk iddialarından sonra, halktan partilerine büyük bir akın başladığını söyledi.


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, partilerinin Ülke çapında olduğu gibi Babaeski’de de oylarını süratle arttırdığını, Basın ve Televizyonda çıkan yolsuzluk iddialarından sonra, halktan partilerine büyük bir akın başladığını söyledi.
Bu seçimlerin MHP’nin iktidar yürüyüşünün ilk adımı olacağını belirten Başkan Meriç gazetemize şu açıklamalarda bulundu;
“Milliyetçi Hareket Partisi ülkenin her yanında, İl, İlçe ve Beldelerde oy oranını katlayarak arttırıyor. 30 Mart seçimleri Ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olacaktır. Bunun için halkımız hangi partiye oy verirse versin mutlaka sandık başına gitmelidir. Benim oyumla ne olur deme mantığı tamamen yanlıştır. Ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtulmasının tek çaresi sandığa gitmek ve ülkeyi kötü yöneten, itibarsızlaştıranlardan sandıkta hesap sormaktır.”
Belediye Başkan Adayları Hüsnü Cumalı ile birlikte esnaf ve ev ziyaretlerine hız verdiklerini belirten Başkan Meriç, Babaeski MHP Adayı Hüsnü Cumalı ile iddialı olduklarını belirtti.
Esnaf ve ev ziyaretlerinde halktan büyük bir teveccüh gördüğünü belirten Babaeski MHP Belediye Başkan adayı Hüsnü Cumalı Ülkenin kurtuluşunun MHP’de olduğunu belirterek; “Ülkemizin yaşadığı yolsuzluk iddiaları, işsizlik ve yoksulluktan kurtulmanın adresi MHP çatısı altında toplanmaktır. Ülkücü Hareket ve MHP Ülkemizin teminatıdır” dedi.
Kısaca öz geçmişinden de bahsederek kendisini tanıtan Babaeski MHP Belediye Başkan Adayı Hüsnü Cumalı şunları kaydetti;
“1956 yılında Çengelli Köyünde doğdum, Gazi Kemal Mahallesinde büyüdüm, öğrenimimi sırasıyla, Cumhuriyet İlkokulu, Babaeski Ortaokulu, Babaeski Lisesi ve Edirne Eğitim Enstitüsü’nde tamamladım. Stajyer öğretmenliğimi Kepirtepe Öğretmen Okulunda yaptıktan sonra 1981 yılına kadar Sinop Lisesinde Kimya Öğretmenliği yaptım. Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski Belediye Başkan Adaylığım sürecine kadar da serbest muhasebecilik yaptım.
1978 yılında Milliyetçi Hareket Partisinde siyasete başladım, Askeri darbe sonrasında THA ve Tercüman Gazetesi’nde Muhabirlik, 1981 ve 1982 yıllarında Babaeski Tarım Festivali Komisyon Başkanlığı, 1984-1999 yılları arasında Anavatan Partisi İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve bu dönemde Bütçe Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği ve Daimi Encümen Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği görevlerinde bulundum. Pancarköy’den evli olup 2 çocuk sahibiyim. Oğlum İstanbul’da Bankacılık Sektörü’nde, kızım avukat olup halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktora yapmaktadır.” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here