Mezbahanın yeni protokolü imzalandı

15
Edirne’nin Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan Keşan Mezbahanesi’nde bir basın toplantısı yaparak, yeni protokolü imzaladı.
HABER MERKEZİ
Edirne’nin Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan Keşan Mezbahanesi’nde bir basın toplantısı yaparak, yeni protokolü imzaladı.
Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun katıldığı toplantı öncesi basına bilgi veren Özcan konuyla ilgili olarak şunları söyledi                                                                                     
“2005 yılından beri ilçemizdeki 1. Sınıf Mezbaha Tesisleri’ni odalarla işbirliği yaparak Belediye Kanunu’nun 74. maddesine istinaden Ortak İşbirliği Protokolü imzaladık. 2013 yılında bu protokol sona erdi. Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret Borsası Heyeti’nin hazırladığı protokolü imzaya hazır hale getirdik. Biraz sonra da bu protokolümüzü imzalayacağız. Edirne’nin güneyinde Keşan Mezbahası yüksek kapasiteli bir mezbaha bölgenin ihtiyacına göre çok fazla ama bölge dışına kesim yapılan bir yer. Geçen hafta Ankara’ya gittim. Mezbahaların yenilenmeleri bakanlık tarafından talep ediliyor. Bu süre içersinde hazır yenileme yapılacaksa burası 1995 yılında hizmete girmiş bir tesis burası gelişen zaman içersinde eskimeler yeni mevzuatın öngördüğü daha teknolojik ve daha kullanışlı aletlerin ve bir revizyon olayının ortaya çıkması nedeniyle bu olayı da yeniden gündeme getiriyoruz. Hazır bunu yaparken de Ankara gitmişken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Gıda Ürünleri Genel Müdürü ile görüştüm. Kapasitemizi % 50 arttırma niyetimiz var.6 Eylül Cuma günü de İzmir’den mezbaha tesisi yapan bir firma Keşan’a gelecek ve onlarla bir görüşmemiz olacak. Keşan’a da mevcut 1. sınıf mezbahamıza daha modernize edilmiş haliyle kapasitesini de % 50 arttırmış bir tesisi haline getirmeye niyetlendik”
Daha sonra Özcan, Yörük ve Helvacıoğlu tarafından yeni protokol hayırlı uğurlu olması dilekleri ile imza altına alındı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.