“Mezbahaların dışında kesilen hayvanları almayın”

16
* Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde Kasaplar Mevzuat Toplantısı gerçekleştirildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Bilgilendirme toplantıları kapsamında İl Müdürlüğü toplantı Salonu’nda Kasaplar Mevzuat Toplantısı yapıldı. 
Toplantıya; Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Funda Eylem Özel, İl ve İlçe Veteriner Hekimleri ve Mezbaha Sorumlu Veteriner Hekimleri ile Kasaplar katıldı.
İl Müdürü Çebi, burada yaptığı konuşmasında, mevzuat doğrultusunda kasaplar ile denetimler sırasında karşı karşıya geldiklerini, kendileri için cezanın en son aşama olduğunu ve olumsuzlukları önlemek için çaba sarf ettiklerini söyledi. 
İnsan sağlığının önemine dikkat çeken Çebi, “Mezbahaların dışında kesilen hayvanları almayalım. Hijyene çok önem verelim. Et, çok çabuk bozulan gıda maddesi. Bunu bizden daha iyi biliyorsunuz. Bunun için bu konuda biz yasal olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek zorundayız. Bu işin içinden hep beraber halkımıza sağlıklı sürdürülebilir, temiz hijyenik gıda yedirmek için sizler gayret göstereceksiniz bizde göstereceğiz. Bu işi hep beraber sağlayacağız” dedi. 
Çebi’nin konuşması ardından İl Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Hakan Kılıç tarafından Kasaplar Mevzuatı hakkında bilgiler verildi. Kılıç ayrıca ‘Hayvan hareketleri’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. 
Gerçekleştirilen toplantı soru cevap şeklinde sona erdi. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here