Meyveciliği Geliştirme Projesi için İller Bankası’na borçlanılmayacak

12
Kırklareli İl Genel Meclisi, 10 Şubat’taki birleşiminde; gündemin 5. maddesi olan İl Özel İdaresi’nin 27/01/2011 tarih ve 751 sayılı, İl Özel İdaresi Bütçesinden Meyveciliği Geliştirme Projesine ödenek sağlandığından İller Bankasından borçlanmadan vazgeçilmesi teklifi görüştü.


Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından verilen teklifte idare hesaplarına gönderilen 4 Milyon 873 Bin TL paradan bu projeye 1 Milyon 650 Bin TL aktarıldığı bu nedenle iller bankasından borçlanma konusunun yeniden görüşülüp değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Behçet Şen projenin içinde yer alan 4 adet araç alımı için 200 bin TL kısmının, 200 Bin TL’lik araç alımı olara değiştirilmesi için meclise teklifte bulundu.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Nedim Orcan söz alarak meclis olarak görevlerinin bu proje için İller Bankasına borçlanmanın yeniden değerlendirilmesini yapmak olduğunu belirtti.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Aydın Karakoç söz alarak bir yıldır borçlanma yetkisini görüştüklerini fakat bu konunun iller bankası tarafından takip edilmediğini söyledi.
Aslında iller bankasının faizlerinin düşük olması nedeni ile borçlanmayı talep ettiklerini belirten Aydın Karakoç, şimdi proje için gerekli paranın geldiğini, yeniden bir takım çalışmalar yaparak bütçelendirmeler yapmaları gerektiğini, borçlanmadan vazgeçilince tüm projeden vazgeçileceğini kaydetti. Tüm bütçelendirme kalemlerinin komisyonlardan geçirilmesi gerektiğini belirten Aydın Karakoç, yasal sıkıntıya düşmemek için bu çalışmaları yapmaları gerektiğini ifade etti.
Başkan Soykan oturuma 10. dakika ara verdi.
Aranın ardından İkinci oturuma ikinci Başkan Nedim Orcan başkanlık etti.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Hasan Dağ söz alarak bu projeyi çok önemsediğini, bir an önce projenin hayata geçirilmesini beklediğini, bu tarz projelerin artarak yapılması gerektiğini ifade etti.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Behçet Şen söz alarak projede yer alan 200 Bin TL’lik miktar ile en az 6 araç alınması şeklinde talep vererek bir önceki talebinin yenilenmesini istedi.
Başkan Orcan, İller Bankasından borçlanmaktan vazgeçilmesi, ayrılan ödenektende 1 Milyon 650 Bin TL’nin 200 Bin TL’lik kısmında 6 araç alınması şeklinde maddeyi meclis oyuna sundu. 2 çekimser 19 kabul oyu ile madde kabul edildi.
Başkan Orcan maddeyi oylamaya sundu madde 1 çekimsere karşılık 20 kabul oyu ile kabul edildi. (cs)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here