“Mevlit Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır”

12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:


HABER MERKEZİ

“Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. Peygamberimiz mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir.
Bu nedenle Mevlit Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Her bakımdan sıkıntılar içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla sıkıntılardan çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz, maddi ve manevi sıkıntılar içinde çırpman günümüz insanına da kurtuluş reçetesini en güzel örnekleriyle vermiştir.
Yüce Rabbimizin rahmet kapılarım sonuna kadar açtığı bu gecenin Kırklareli’miz, Ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diler, Türk Milletinin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ederim.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here