Mevlid Kandili’ni dualarla idrak ettik

13
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum günü olan Mevlid Kandili tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de dualarla kutlandı.

 
HABER MERKEZİ
14 Şubat 2011 Pazartesi günü Kırklareli İl Müftülüğü tarafından Hızırbey Camii’nde Mevlid Kandili dolayısı ile bir kandil programı yapıldı. Programa kalabalık bir cemaat iştirak etti. Program akşam namazına müteakiben başladı. İlimizin farklı camilerinde görev yapan din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve Mevlid-İ Şerif’ten bazı bölümler okundu. İlahiler söylendi. Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V.) hakkında bilgiler aktardı. İl Müftüsü İsa Saim’in sevgili peygamberimiz hakkında aktardığı bilgiler arasında Sevgili Peygamberimizin; bütün yaratılmışlara hürmet edilmesi gerektiğini söylediğini, Sevgili Peygamberimizin şefkat ve rahmet peygamberi olduğu bilgileri yer aldı.
Bir Yahudi cenazesine Peygamberimizin ayağı kalkıp hürmet ettiğini anlatan Müftü Saim, Peygamberimize cenazenin Yahudi cenazesi olduğunu söylenmesine karşılık peygamberimizin; onunda bir insan olduğunu, hürmete laik olduğunu söylediğini belirtti.
Müftü Saim’in vaazının ardından hatim duası ve okunan Mevlid-i Şerif’in duası yapıldı. Programın bitiminden sonra cemaate lokum ikram edilerek Kırklareli Belediyesi’nin cemaat için gönderdiği kandil simitleri dağıtıldı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here