Meslektaşları, Dr. Kanal’ı son yolculuğuna uğurladı

11
* Kırklareli 75. Yıl 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli olan ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Dr. Safi Kanal’a meslektaşları hastane bahçesinde tören düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli 75. Yıl 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 56 yaşındaki Dr. Safi Kanal, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Pankreas kanseri olan Dr. Kanal, uzun bir süredir Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.
Geçtiğimiz akşam hayata gözlerini yuman Dr. Kanal için meslektaşları Kırklareli Devlet Hastanesi’nin bahçesinde, 26 Haziran 2012 Salı günü saat 16.00’da bir tören düzenledi.
Hastane İmamı Abdülkadir Ördekçi tarafından dua okunduktan sonra düzenlenen törende bir konuşma yapan Kırklareli İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Çiğdem Cerit; “Safi ağabeyimiz bütün meslektaşlarımızın örnek alacağı bir insandı” dedi.
Vefat haberinin duyulmasının ardından tüm sağlık camiasının yasa boğulduğunu ifade eden Cerit; “Değerli bir büyüğümüz, meslektaşımız ve ağabeyimiz olan Safi Ağabeyimizi kaybettik. Gerçekten sağlık camiası olarak acımız sonsuz. Kendisi uzun yıllar boyunca Kırklareli Devlet Hastanesi’nde örnek bir doktor, örnek bir meslektaş ve örnek bir arkadaş olarak hizmet verdi. Son birkaç yıldır Aile Hekimi olarak hayatı ve çalışmaları ile bizlere anlam kattı. Hastaları ve meslektaşları tarafından çok sevilen bir insandı. Bütün mesai arkadaşlarım, meslektaşlarım adına Safi Ağabeyimize Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına, meslektaşlarına ve hastalarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ceylan Yoldaş ise, hayatını kaybeden Dr. Safi Kanal’ı 2 yıldır tanıdığını ancak hayat dolu bir insan olduğunu belirterek;
“Uzun yıllardır Kırklareli Devlet Hastanesi’nde hizmet eden Dr. Safi Kanal arkadaşımızın son 2 yıldır tanıyorum ancak hiçbir zaman yüzünden tebessüm eksik olmadı. Hastalarına çok iyi davranan örnek bir doktordu. Kırklareli halkı tarafından sevilen, hastanemiz doktorları, meslektaşları tarafından sevilen bir arkadaşımız olması dolayısıyla vefatını öğrendiğimde çok üzüldüm. Biz her sabah görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezi önünde karşılaşır ve sohbet ederdik. Yakınlarına baş sağlığı, merhum meslektaşımıza da Allahtan rahmet diliyorum.”
Kırklareli Tabip Odası Başkanı Dr. Halil Muhacir de, düzenlenen törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Dr. Safi Kanal ağabeyimizin aramızdan ayrılması dolayısıyla son görevimizi yerine getiriyoruz. 1986 ila 2010 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Acil Servisi’nde görev yaptı. 2010 yılından bu yana da 1 No.lu Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimi olarak görev yaptı.
Safi ağabeyimiz hastanede çalıştığı sürece gerek meslektaşları, gerekse halkımız tarafından çok seviliyordu. Kimseyle kavga etmedi, kalbini kırmadı, hayata dopdolu bir tutumu ile bizlere ve genç meslektaşlarımıza hep iyi örnek oldu. Yakalandığı amansız hastalığa rağmen, son günlerine kadar çevresine bunu hissettirmemeye, hayata tutunmaya devam etti. Hekim olup aynı zamanda hastalığını ve bunun sonuçlarını bilerek, son anına kadar yaşam dolu olmak zordur ancak o bunu iyi başardı. Kısa hayatında bizlere insani değerleri, mesleki dayanışmayı, arkadaşlığı ve şartlar ne olursa olsun hayata pozitif bakmayı bir kez daha öğretti. 2006 yılında kalbinden rahatsızlandı ve aramızda yeniden döndü. Son 1 yıldır yakalandığı amansız hastalık onu bizlerden ayırdı. Ama biz onu hiçbir zaman unutmayacağız. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.”
Konuşmaların ardından Kanal’ın eşi Gülser, oğlu Görkem ve kızı Gizem Kanal taziyeleri kabul etti. Kanal’ın cenazesi Hızırbey Camii’nde İkindi Namazı’na müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kırklareli Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here