“Meşkhane’den Sahneye”

1
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından organize edilen “Meşkhane’den Sahneye” adlı yılsonu etkinliği, Rektörlük Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından organize edilen “Meşkhane’den Sahneye” adlı yılsonu etkinliği, Rektörlük Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Programa; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç,, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser, İl Müftüsü İsmail Bayrak, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç, akademik ve idari personel, vatandaşlar ve öğrenciler dinleyici olarak katıldı.
Etkinlik, İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Bessam Achmar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Akabinde Fakülte öğrenci temsilcisi Niyazi Baydan, Fakülte Kulüp Başkanı Absussamet Yaltagil, İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nevzat Erkan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç birer açılış konuşması yaptı.
Açılış konuşmasında Üniversite fakülte ve yüksekokullarında gerçekleştirilen faaliyetlerin çeşitlenerek artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç, yeni kurulan İlahiyat Fakültesi’nin de bu faaliyetlere ayrı bir zenginlik katacağını söyledi. “bulunduğumuz yerde insanlara daima güzelliği anlatalım, etrafımıza ışık saçalım, sevgi, kardeşlik saçalım” diyen Aykaç, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Açılış konuşmalarından sonra Şef, Türk Din Musikisi Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Uğur Alkan yönetiminde sahne alan Musiki Mahfili Korosu ve solistler Yunus Emre, Hacı Bayram Veli, Neyzen Tevfik, Nesimi, Süleyman Ergüner, Cinuçen Tanrıkorur, Buhurizade Mustafa Itri Efendi ve Hâtip Zâkirî Hasan Efendi gibi üstatların söz ve bestelerinden oluşan dini musikiden seçme eserleri (cami ve tekke musikisi) seslendirdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here