Meşhur Köftemizi ve Dibek kahvemizi içmeden bırakmadık

13
Romanya Köstence’ye bağlı Valu Lui Traian Belediye Başkanı Florin Mitroi ve heyeti Kırklareli’den geçti.
HABER MERKEZİ
Dostluk ve kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek, olduğundan daha ileriye götürmek amacıyla Valu Lui Traian Belediye Başkanı Mitroi önderliğinde 20 kişilik heyeti kardeş şehir olan Bozcaada’ya giderken Kırklareli’den geçti.
Romanya Başbakanlığı’na bağlı Milli Azınlıklar Etnik İlişkiler Müsteşarı Nejat Sali, Bozcaada ile Kardeş Şehir olduklarını belirterek Türkiye ile ilişkileri daha çok geliştirerek kardeşlik düzeyini bir adım daha ileriye götürmek istedikleri için Bozcaada’ya gittiklerini söyledi.
Sali, Kırklareli’nin meşhur köftesini yediklerini ve köfteye hayran kaldıklarını belirterek, ziyaret sonrası Romanya’ya geri dönerken, tekrardan uğramak istediklerini ve mükemmel diye tabir ettikleri Kırklareli’nin meşhur köftesini yemek istediklerini bildirdi.
Ayrıca Müsteşar Sali, yemeğin ardından içtikleri meşhur Dibek Kahvesi’ni anlatmaya doyamazken, diğer kahveler arasında çok büyük fark olduğunu ve tadının hissedilir derece mükemmel olduğunu vurguladı. Kahvenin tadına doyamadığını ifade eden Sali, Kırklareli’nin çok sevdiklerini belirtti.
Başkan Mitroi ve heyeti daha sonra Kırklareli’den ayrılarak Bozcaada’ya doğru devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here