MESELE

18
Sümenaltı Gerçekleri 

  
Abdulkadir Teker
Hayatın bir acı gerçeği de bu.
Güç ve iktidar elden gittiği zaman çevrede sadece gerçek dostlar kalır.
Güç ve iktidar yitirildiği zaman dost, düşman insanların gerçek tavırları ortaya çıkar.
Son haftalarda yaşadığımız bir olayın ortaya koyduğu gerçek durumların yansıması dolayısıyla ilgili ilgisiz her kesimin eteğindeki taşları dökmesi.
Yine televizyon kanallarında çokbilmiş medyum program yapımcıların akıl almaz kehanetleri, şimdilik birazda olsa gerçeğin gerçekle yüzleşmeye başlaması dolayısıyla taşların yavaş yavaş yerine oturmaya başladığını görüyoruz.
Yapılan birçok yorumların hissi,  günü kurtarmak politikasından ileri gitmediğini tekrar yaşayarak ibretle izliyoruz.
Sayın Genel Başkanı istifasından sonra;  sümenaltından sokuşturulmuş,  bastırılmış birçok gerçeklerin bir müddet saklanabildiğini görmüş oluyoruz.
Önce;  tekrar eski defterler karıştırılarak son yirmi (20) yılda yapılan seçimlerin O Genel Başkan’dan dolayı kazanılamadığı, hep küçük olsun benim olsun, haftada bir Salı; hiddetli, tansiyonlu grup toplantıları ile haftayı kurtaran bir siyasi oluşumdan öteye geçmediği yüksek sesle anlatıldığı gibi; birbiri ardına yapılan  anket sonuçlarıyla da Onsuz daha başarılı, hele hele adaylığını açıklayan zat ile beraber partinin uçabileceği bile ballandıra ballandırıla izah edilmeye çalışılmaktadır.
Bu noktaya nasıl gelinebildi acaba?
Evet.
Bu noktaya sümenaltından dolayı gelindi. Bir müddet sonrada görebileceğiz ki yanında siyasi destek veren bir avuç cılız sesler, sadece kendileri duyacak sınırlı bir kalabalıktan ileriye geçemeyecektir. Ve sümenaltından çok gizli bilgilerinde ifşa edileceğini göreceğiz. Çünkü o bilgileri elde tutan güç artık güçsüz kalacaktır. Bunlardan ders alarak bilhassa genç vekillerin atacakları her adıma,  yaptıkları her işe, beraber oldukları her şahsa dikkat etmeleri gerektiğinden en iyisi ETİK OLMAYAN FİİLLERDE BULUNMAMALARI gerçek yoldur.
Güç ve iktidar adil demokrat bir şekilde kullanılmadığında; çok daha güçlü, bu seferde intikam yüklü olarak geri gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here