Merve Özbey ve Erdem Kınay, Babaeskilileri muhteşem bir gece yaşattı

62
Babaeski 44. Tarım Festivali etkinlikleri kapsamında 7 Ağustos 2014 Perşembe günü akşamı Merve Özbey ve Erdem Kınay Konseri düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Babaeski 44. Tarım Festivali etkinlikleri kapsamında 7 Ağustos 2014 Perşembe günü akşamı Merve Özbey ve Erdem Kınay Konseri düzenlendi.
Gündüz Onat Festival Alanı’nda saat 21.00’da başlayan etkinliklerde sahneye ilk olarak Minik Kalpler Bale ve Dans Grubu çıktı. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği gösteride, Minik Kalpler Bale ve Dans Grubu minik üyeleri, hem eğlenirken hem de yoğun ilgi odağı oldular. Bale ve dans gösterilerinin ardından sahneye Babaeski’nin genç rap gruplarından Rhymesadist çıktı. Babaeskili gençlerin yoğun ilgisiyle şarkılarını seslendiren ikili, sahnede acapella gösterisi de yaptılar. Rhymesadist’in ardından Babaeski Folklor Kurumu Gençlik Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları Topluluğu sahne aldı. Halk oyunları topluluğu Kırklareli yöresinden pek çok oyunu oynarken, Babaeskili vatandaşlar da kendilerine eşlik ettiler. Merve Özbey ve Erdem Kınay Konseri başlamadan önce ise sahneye Bulgaristan – Lyubimets Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ve Modern Dans Ekibi çıktı. Yöresel ve modern dans örnekleriyle Babaeski 44. Tarım Festivali’ne renk katan ekip, Babaeskililerin alkışları eşliğinde gösterilerini sundular. Yöresel gösterilerin ardından saat 22.00’da ilk olarak Erdem Kınay sahneye çıktı. Babaeskilileri Merve Özbey’in sahne almasına kadar eğlendiren sanatçı, Dj gösterileri ile beğeni topladı. Merve Özbey’in sahne olmasıyla on binlerce Babaeskili hep birlikte şarkılara eşlik ettiler. Merve Özbey ve Erdem Kınay, yaptıkları feat.’lerle geceye damgalarını vururlarken, Babaeskililere özel bir gece yaşattılar. Merve Özbey’in sahne sonunda ise ikiliye plaketlerini CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin verdi. Plaket töreninin ardından Merve Özbey, bir şarkı daha söyleyerek konser alanından alkışlarla uğurlandı. Ayrıca, gece boyunca Lüleburgaz Kızılay Kan Merkezi Sağlık Çadırı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Konser, Erdem Kınay’ın Dj performansı ile devam etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.