Mercedes’ten burs alan öğrencilere “Eğitim Seti”

24
Mercedez-Benz Türk A.Ş. ile Çağdaş Yaşamı Destekle Derneği (tarafından
yürütülen “Her Kızımız Bir Yıldız” Projesi kapsamında Kırklareli’deki
ortaöğretim kurumlarında eğitim-öğretim görmekte olan 28 kız öğrenciye
burs veriliyor.

HABER MERKEZİ

Bu burslardan faydalanan kız öğrencilere Mercedez-Benz Türk A.Ş. tarafından hediye olarak gönderilen “Eğitim Setleri” 24 Aralık 2010 Cuma günü saat 12.30’da ÇYDD Binası’nda düzenlenen törenle verildi.
Düzenlenen törene Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı İbrahim Cebeci, yönetim Kurulu Üyeleri, öğrenciler ile velileri katıldı.
ÇYYD olarak Kırklareli’de 400 öğrenciye burs verdiklerini belirten Şube Başkanı Cebeci yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Genel Merkezimizin Kırklareli Şubemize vermiş olduğu “Baba Beni Okula Gönder”, “Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları ( Kardelenler)”,  “Bilgi Toplumu Kızları”, “Geleceğin Aydınlık Kızları”, “Anadolu’da Bir Gencim Var”, “Her Kızımız Bir Yıldız”, “Anadoluda Bir Kızımız Var Öğretmen Olacak” Kampanyaları kapsamında Üniversite ve Yüksekokul Kontenjanları doğrultusunda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesi  olarak halen 400’e yakın öğrencimize Burs vermekteyiz.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Mercedes-Benz Türk A.Şile elele vererek yürüttüğümüz "Her Kızımız Bir Yıldız" Projesi kapsamında 2009-2010 yılında başlayan ve verilen kontenjan kapsamında bazı dallarda öğrencimiz bulunamadığından ve bu Proje kapsamında geçen yıl başladığımız, Kırklareli Ticaret Lisesi’nden 2, Kırklareli Teknik ve Endüstri  Meslek Lisesi’nden 1 öğrencimiz vardı. Bu öğrencilerimizin bursları devam ediyor.
Bu Yılda "Her Kızımız Bir Yıldız" Projesi’ne, 2010-2011 Öğretim Yılı’nda, Kırklareli’den bu yıl Burs için uygun görülen; Kırklareli Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden 17, Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden 3, Kırklareli Sağlık Meslek Lisesi’nden 2, Kırklareli Ticaret Lisesi’nden 3, Kırklareli Lüleburgaz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nden 3 öğrenci olmak üzere 28 öğrencimiz dahil edilmiştir.
Sevgili gençler; Bursunuzun devamı sizlerin başarılı olmanızdan geçer, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesi olarak derslerinizde başarılar diliyoruz.”
Törende konuşan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’da yaptığı konuşmasında Kırklareli’de verinle Bursların yetersiz olduğunu, yardımsever kuruluşların yanında kişilerinde burs verme konusuna ilgi yakından ilgi göstermesi gerektiğini vurguladı.
Konuşmaların ardından Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından hediye olarak gönderilen “Eğitim Setleri” –burs alan öğrencilere verildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here