Mercan Sanat Evi açıldı

12
Kırklareli’de ilk olan 3 Boyutlu Resim Malzemeleri’nin satıldığı ve 3 Boyutlu Resim Kursu’nun verildiği Mercan Sanat Evi açıldı
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de ilk olan 3 Boyutlu Resim Malzemeleri’nin satıldığı ve 3 Boyutlu Resim Kursu’nun verildiği Mercan Sanat Evi açıldı. Meryem Uzel’in sahibi olduğu sanat evinin açılışı 25 Haziran 2014 Çarşamba günü yapıldı.
Açılışına; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ın da katıldığı Mercan Sanat Evi Kırklareli’de ilk olacak. Daha önce Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Meral Dolay tarafından yapılan resimlerinde sergilendi atölyede isteyen bayanlara kurs verilerek. 3 Boyutlu Resim Malzemeleri’nin de satılacağı Sanat Evi’nde 3 Boyutlu Resim Kursu ücretli olacak. Mercan Sanat Evi sahibi Meryem Uzel, 2.5 yıldır Kırklareli’de olduğunu ve yaklaşık bir yıldır bu işin kursunu aldığını söyledi.
Resim Malzemeleri’nin de satışını yapacaklarını söyleyen Uzel şunları kaydetti; 
“Burası 3 Boyutlu Resim Atölyesi. Resim malzemelerini satışını yapacağız burada, çerçevelerini yapacağız ve aynı zamanda burada kurs vereceğiz ücretli olarak. Burada bir açık vardı, ben 1 yıldan beri bu kursa gidiyordum ve böyle bir açığı gördüm. Dükkân dükkan gezip malzeme arıyorduk. İstediğimiz zaman resimlerimiz gelmiyordu. Çerçeve işi ile uğraşanlar bizim işimizi yapmıyorlardı. Böyle bir ihtiyaç vardı ve böyle bir yeri açmaya karar verdik.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here