Menekşeler’den çiçek gibi gösteri

37
* Cumhuriyet İlköğretim Okulu okul öncesi Menekşeler Sınıfı Yılsonu Gösterisi düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim-öğretim vermekte olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Öncesi Menekşeler Sınıfı 1 Haziran 2012 Cuma günü saat 19.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Yılsonu Gösterisi düzenledi.
Menekşeler Sınıfı Öğretmeni Saniye Tanman ve 21 minik öğrenci yapmış oldukları gösteriler ile herkesin büyük beğenisini topladı. Miniklerin düzenlemiş olduğu Mezuniyet Töreni’ne; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Eşi Figen Çağlayan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil,  Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Ahmet Uzun ve veliler katıldı.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Kalkan yapmış olduğu açılış konuşmasında; “2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Menekşeler Sınıfı’nın hazırlamış olduğu programa hoş geldiniz. Cumhuriyet İlköğretim Okulu olarak bu yıl yapmış olduğumuz çalışmalarla çocuklarımızı ders dışında etkinliklerle sıkılmalarını önlemeye çalıştık. Öğretmenimiz Saniye Tanman Menekşeler Sınıfı’nı, anasınıfından ilköğretim sınıfına çok güzel bir şekilde hazırladı” dedi.
Eylül Güzeler “Atatürk, Sınıfta En Güzel Köşe”, Naz közler “Çiçek Yurdumuzda Atatürk Diye Açar”, Eylül Çam “Bir Gün Sordum Babama”, Arda Paluzer “Bayrağın Rengi” şiirlerini okudu. Ardından rengarenk kıyafetleri ile sahneye “Mezleke Dans Gösterisi” çıktı. Küçük öğrencilerin yapmış olduğu dans gösterisi izleyicilerden tam not aldı. “Tutumsuzun Öyküsü” Tiyatrosu ile minikler adete büyüklere nasıl tutumlu olunacağını anlattı. Birçok dans gösterisi yapılan gecede İlke Akyol bir şiirimiz var şiiri okuduktan sonra Kep Töreni ile gece sonlandı.  (ş) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here