“Memur-Sen sendikacılığa farklı bir boyut getirdi”

27
Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) çatısı altında bulunan 11
sendikanın Kırklareli temsilcileri düzenlenen il divan toplantısı ile
bir araya geldi.

HABER MERKEZİ
Memur-Sen Kırklareli İl Divan Toplantısı 27 Mart 2011 Pazar günü Kırklareli Öğretmen Evi’nde yapıldı. Saat 18.00’da yapılan toplantıya Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve Büro Memur-Sen Genel Sekreteri Uğur Ünalan, Memur Sen Kırklareli İl Başkanı Bilal Yeşen ile Memur-Sen’e bağlı diğer sendika başkan, temsilci ve üyeleri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen İl Başkanı Bilal Yeşen, Memur-Sen’in sendikacılığa farklı bir boyut getirdiğini, sokaklarda ıslık çalarak, gürültü yaparak sendikacılık yapılamayacağı gerçeğini ortaya çıkardıklarını söyledi. Esas olanın, ülkesi, insanı, tüm insanlık adına, özgürlükler adına, inanç özgürlüğü adına mücadele etmek olduğunu da kaydeden Bilal Yeşen, bu gücü üyelerinden elde ettiklerin ifade etti.
Yapılan İl Divan Toplantısı’nda ayrıca, Memur-Sen’in Grup Marmara Sigortacık, SBN Sigorta ve Şekerbank aracılığıyla imzalanan Bireysel Grup Kaza Sigortası anlaşması hakkında bilgi verildi.
Şekerbank Bireysel Pazarlama Yöneticisi Ahmet Güney bir konuşma yaparak, Memur-Sen Bonus kartının avantajların anlattı. Bireysel Grup Kaza Sigortası teminatını 15 bin TL’den 55 bin TL’ye çıkarmak için yapılması gerekenin Memur-Sen Bonus Kart almak olduğunu belirten Ahmet Güney, böylelikle SBN Sigorta’nın sigortacılık hizmetlerinden faydalanmanın mümkün olduğunu belirtti.
Kırklaeli İl Divan Toplantısı’nda konuşan Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, 500 binlere ulaşan Memur-Sen’in temelinde teşkilatının gücü olduğunu kaydetti. Her Memur-Sen üyesinin birbirinden kıymetli, bu milleti temsil eden değerlere sahip olduğuna dikkat çeken Kaya, bu değerlerin yıllar süren bir birikim sonucu oluştuğunu ifade etti.
Memur-Sen’in toplumun her kesiminin temsilcisi olduğunu da ifade eden Günay Kaya, “Bizi buraya toplayan bir yasal zorunluluk değil, bir arada olma arzumuzdur. Bizi var eden ve bir araya kenetleyen ana duygumuz; temsil ettiğimiz değerlerdir. Memur-Sen, kendi özgün doğrularını savunduğu için değil, milletimizin değerlerini temsil ettiği ve savunduğu için milletimiz Memur-Sen’i seçiyor, destekliyor” şeklinde konuştu.
Üyelerinin mali ve sosyal haklarını elde etmede öncü sendikacılık yaptıklarını kaydeden Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, üyelerinin risklerini de teminat altına aldıklarını belirtti.
2010 yılı toplu görüşme kazanımlarının son 9 yılın en büyük kazanımları olduğunu ifade eden Kaya, Memur-Sen’in elde ettiği kazanımlara imza atmaya hazır olan bir konfederasyonun telefonla gelen talimatla toplu görüşme masasından ayrıldığını ve elde edilen başarıda sadece Memur-Sen’in imzasının bulunduğunu dile getirdi.
Toplu görüşme masasında, kamu çalışanlarının haklarını savunurken masadan kaçanlarla, masaya oturup imza atmaktan korkanlara sendikacılık dersi verdiklerini de söyleyen Günay Kaya, elde edilen kazanımların Memur-Sen’in kazanımları olduğunu, sahip çıkmaya çalışanların ise gürültü çıkaranlar olduğunu vurguladı.
Referandumda, AK Parti’ye karşı olmak için ‘hayır’ kampanyası başlatanların körü körüne bir mücadeleye giriştiğini de ifade eden Kaya, “12 Eylül’de demokrasi, demokratikleşme, hak ve özgürlükler adına beyaz bir sayfa açıldı. Yeni, demokratik bir anayasanın yolu açıldı. 12 Haziran’da oluşacak yeni TBMM’nin ilk hedefi de demokratik bir anayasa yapmaktır. Memu-Sen olarak bizim olmazsa olmazımız, kamu çalışanlarına getirilen siyaset yasağının kaldırılması ve grev hakkının verilmesidir” dedi. Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya’nın konuşmasını ardından toplantı sona erdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here