Memleketlerine “CANDAN” değiller mi?

4
* Kırklareli Belediyesi Meclis Kararı alarak; Kırklarelili Ünlü Sanatçılar Candan Erçetin ile Burhan Öcal’ın isimlerinin, “Sanatçıların Arzu Ettikleri Caddelere” verilmesini sağladı. Ancak; kararın tebliğ edildiği iki sanatçıdan da aylardır dönüş alınmadı!
Şenol Goncagül
Özel Haber
Gazetemize ulaşan enteresan bir iddia “Yok artık!” dedirtecek türden oldu! İddiaya göre; Kırklareli doğumlu olan ünlü sanatçılar; Candan Erçetin ile Burhan Öcal ile ilgili olarak Kırklareli Belediye Meclisi bir karar aldı. Buna göre de; her iki sanatçının arzu edecekleri birer cadde veya parka isimleri verilecekti.
* “İlgilerini çekmedi mi?”
Ne var ki; kararın tebliğ edildiği ve kendilerine ulaştığının teyit alındığı her iki sanatçıdan da, henüz geri dönüş sağlanamadı! Kırklarelili ünlü isimlerin yaşatılmaları ve onore edilmeleri amacı ile alınan bu karara rağmen, iki sanatçının da herhangi bir dönüş yapmamaları, Belediye Meclisi üzerinde soğuk duş etkisi yaptı! Gazetemize konu hakkında bilgi veren (adı bizde saklı) bir Meclis Üyesi; “Bizim yaptığımız jestin karşılığı bu mu olmalıydı? Benim bildiğim kadarı ile henüz Belediye’ye iki sanatçıdan da dönüş olmamış. Yeni bir Belediye Meclisi Kararı ile bu jestin iptalini talep etmeye hazırlanıyoruz” dedi.
* “Kakava için yüksek fiyat mı çekildi?”
Öte yandan, yine bize ulaşan bazı iddialara göre de; 27-28-29-30 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan KAKAVA ŞENLİKLERİ’nde sahne alması istenen Kırklarelili Candan Erçetin’in istediği yüksek fiyat nedeniyle kendisinden vazgeçildiği öne sürülüyor. Bu konudaki gelişmelerin ne olduğu ve iddiaların doğruluk derecelerini araştırıyoruz. Kırklareli Belediyesi veya sanatçılardan gelebilecek açıklamaları da yayınlayacağız. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here