Mehmetçik Dershanesi Pınarhisar’da ders başı yaptı

15
Mehmetçik Dershanesi, toplumsal gelişimi desteklemek amacıyla Kırklareli’nin Pınarhisar Garnizon Komutanlığı ve Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Halk Eğitimi Merkezi’nde faaliyete geçti.
HABER MERKEZİ
Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Bölge halkının sosyal ve ekonomik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan eğitim eşitsizliğini gidermektir. Ayrıca şehit gazi ve yetim çocuklarının eğitim ihtiyaçları da bu şekilde giderilmeye çalışılmaktadır. Bu amaçla vatani görevini yapmak üzere görevlendirilen altı asteğmen öğretmen Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Tarih, Kimya, Fizik ve Coğrafya Dersleri’ni vermektedirler. Dershanemize öğrenci alımında öncelik üniversiteye ve SBS’ye hazırlanan, ihtiyacı olan öğrencilerimize verilmiştir. Bununla birlikte 9, 10, 11. sınıf öğrencilerimize de etüt imkânları sağlanmıştır. 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da dershanemize ilginin yüksek olduğu gözlenmektedir. Fakat imkânlar nispetinde öğrenci alımı yapılmaktadır.  Buna göre 22 mezun ve 12. Sınıf öğrencisi, 25 8. Sınıf öğrencisi, 64 ara sınıf (9, 10, 11. sınıf) öğrencisi olmak üzere toplamda 111 öğrencimiz Mehmetçik Dershanesi’nden yararlanmaktadır.
Dersler SBS’ye ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize hafta sonları kurs şeklinde, hafta içi ise etüt olarak verilmektedir. Ayrıca 9,10 ve 11. Sınıflara hafta içi ve hafta sonu etüt olarak hizmet verilmektedir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here