Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Destek Merkezi öğrencilerinden muhteşem konser

16
* Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nin Salı günleri düzenlenen programında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Destek Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerinden Bestelenmiş Şarkılar” Konseri verildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Demirtaş Mahallesi Muzaffer Ender Caddesi Gençağ Apartmanı zemin katındaki Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği tarafından 16 Nisan 2012 Pazartesi günü başlatılan Pazartesi Sohbetleri bundan sonra Salı Sohbetleri olarak devam edecek.
05 Haziran 2012 Salı günü saat 09.15’te gerçekleştirilen programda; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Destek Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerinden Bestelenmiş Şarkılar” Konseri verildi.
Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, kızı Elif Nur Yaman, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu’nun eşi Nurcan Canbazoğlu, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür ü Yardımcısı Yasin Özdil, Şube Müdürü Halil Yücel, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İl Müdürü  Mihriban Arslan Büyük, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömür Süzen, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden ve Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrencilerin velileri ve vatandaşlar izledi.
Sunuculuğunu Atatürk İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni ve Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Destek Merkezi öğretmeni Şeref Özcan’ın yaptığı programda ilk olarak; Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği bünyesinde kurulan “Musiki Korosu”nun yaptığı çalışmaların yer aldığı slayt sunumu gösterildi.
İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Gönül Canan’ın yönetiminde, Kırklareli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Utku İzgi’nin Orgu eşliğinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Destek Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerinden Bestelenmiş Şarkılar” Konseri verildi. Öğrencilerden Elif Bağatur Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam”, Mürşide Bağatur’da “Bir Gece” isimli şiirlerini seslendirdiler.
Ahmet Cevdet Paşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği tarafından “Pazartesi Sohbetleri” adı altında başlatılan programlar bundan sonra “Salı Sohbetleri” olarak devam edeceğini belirten Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Kırklareli Vali Yardımcısı Taceddin Özeren;
 “Geleneksel hale getirerek her hafta Pazartesi akşamları düzenlediğimiz programlarımızı bundan sonra Salı geceleri yapacağız. Bu bazen seminer formatında, bazen de bir konu etrafında söyleşi sohbet tarzında olabilir. Ama her haliyle burada her pazartesi akşamı dost, fikir, düşünce, irfan meclisleri kurulacak. Birtakım düşüceler konuşulup, paylaşılıp beyin fırtınası oluşturmak hedefi içindeyiz.
12 Haziran 2012 Salı günü saat 19.00’da İlahiyatçı-Yazar Abdülhamit Oruç tarafından “İnsan ve Kainat”, 19 Haziran 2012 Salı günü saat 19.00’da Edebiyatçı-Yazar ESKADER Genel başkanı Mehmet Nuri Yardım “Edebiyat Dünyamızın Unutulmayan Simaları”, 26 Haziran 2012 Salı günü saat 19.00’da Araştırmacı-Yazar Aile Uzmanı Ferhat Aslan “Ailede Huzur ve Mutluluğun Sırları” konusunda bilgiler verecek. Yapacağımız etkinliklerimize tüm halkımızın katılımlarını bekliyoruz.” (s)    
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here