Medya’nın gücü bir kez daha kendisini gösterdi

10

 17 yaşındaki Emel ailesine kavuştu. Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü’nde ikamet etmekte olan 17 yaşındaki Emel Ünver, gezmeye gittiği Bursa’da 10 gün evvel kaçırılmıştı. İlk olarak gazetemizde gündeme getirdiğimiz olay sonrası Star TV’de Serap Ezgü’nün sunduğu “Suç ve Ceza” Programı’na çıkan aile kızlarına kuvuştu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü’nden Bursa’daki ağabeyinin yanına gezmeye giden 17 yaşındaki Emel Ünver 30 Ocak 2010 tarihinden itibaren ortadan kaybolmuştu.  Kızlarının kaybolmasının ardından çok perişan olduklarını belirterek gazetemize gelen baba Casim Ünver kızının bulunması için yetkililere çağrıda bulunmuştu.
Daha sonra Star TV’de Serap Ezgü’nün sunduğu “Suç ve Ceza” Programı’na çıkan Baba Casim Ünver ile anne Fatma Ünver kızının bulunması için duyarlı kişilere seslenerek yardım istemişti. Serap Ezgü’de duyarlı vatandaşları göreve davet ederek 17 yaşındaki Emel’in bulunması için ellerinden geleni yapacakları sözünü vermişti.
Yapılan bu çağrılara duyarlı olarak kulak veren bir kişi 17 yaşındaki Emel Ünver ile onu kaçırdığı iddia edilen 60 yaşındaki O.G.’ün Bursa’nın Karacabey ilçesindeki bir evde kaldıklarını Polise ihbar etti. Bunun üzerine belirtilen adrese baskın düzenleyen emniyet güçleri  17 yaşındaki kızı ve 60 yaşındaki onu kaçırdığı iddia edilen O.G.’yi buldular. Kızı kaçırdığı iddia edilen O.G. gözaltına alındıktan sonra yapılan sorgusunun ardından tutuklandı.
17 yaşındaki Emel Ünver yaşadığı kabus gibi geçen 10 günü dün canlı olarak yayınlanan Serap Ezgü’nün sunduğu “Suç ve Ceza” Programı’na katılarak anlattı. Şahsın kendisini zorla kaçırarak, baskı altında tuttuğunu belirtti. Kızlarına canlı yayında kavuşan baba Casim ve anne Fatma Ünver gözyaşlarını tutamadı. Baba Casim Ünver kızlarını maddi imkansızlıklardan dolayı okutamadıklarını bütün bu olayların bundan kaynaklandığını belirterek, kızlarını okutmak istediklerini dile getirdi.
Program sunucu Serap Ezgü’de Kırklareli Valisi, Kırklareli Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm işadamlarına seslenerek bu kızımızın okutulabilmesi için gerekenlerin yapılmasını istedi. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.