Medya’da yeni dönem

53
* 1983 yılından beri Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nin İmtiyaz Sahipliği’ni yapan Cankurt Gazetecilik, Pazarlama, Ajans San. Tic. ve A.Ş. Ltd. Şti. adına Elmas Cankurt, 03 Şubat 2015 tarihi itibari ile Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nin imtiyaz haklarını Zortul Medya Grup A.Ş. adına İmtiyaz Sahibi Seyyid Muhammed Maruf Zortul’a devretti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de 1924 yılında (merhum) Ali Rıza Dursunkaya tarafından kurularak yayın hayatına başlayan ve aralıksız olarak 91 yıldır yayınlarını sürdüren Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi, 1983 yılında Elmas Cankurt tarafından satın alınmıştı. 
* Gazete el değiştirdi
03 Şubat 2015 Salı günü itibari ile gazetenin İmtiyaz ve Yayın Hakları Zortul Medya Grup A.Ş. adına İmtiyaz Sahibi Seyyid Muhammed Maruf Zortul’a devredildi.
Zortul; “Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’ni, basın ahlak ve ilkelerine bağlı bir şekilde, nezih, tarafsız ve doğru habercilik yayın politikası içerisinde ve sürekli olarak teknik-yayın kapasite ve kalitesini arttırarak, tüm bölge çapında etkin ve saygın bir medya kuruluşu haline getirmek üzere yola çıktık. Bizden öncekilerden almış olduğumuz bayrağı daha ilerilere taşımak üzere kararlıyız. Hayırlara vesile olsun” dedi.
* Gazete de yeni yayın dönemi
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği’ne, gazeteciliğe 1986 yılında Yeşilyurt Gazetesi ile başlayan Şenol Goncagül getirildi. Gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Savaş Eskici sürdürecek. Önümüzdeki günlerde teknik ve yayın kadromuzda yapılacak olan bazı yenilik ve düzenlemeler ile yoluma emin adımlarla devam edeceğiz. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here