Meclisin domuzlarla mücadele çalışmaları devam ediyor

15
Kırklareli İl Genel Meclisi geçtiğimiz günlerde çiftçilere zarar veren domuzları gündeme almıştı. Domuzlarla ilgili Tarım Komisyonunun hazırladığı rapor yetersiz bulununca hazırlanacak olan daha geniş bir rapor sonrası konunun Aralık ayı içerisinde tekrar görüşülmesine karar verildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım ayının 19. birleşimini 26 Kasım Perşembe günü gerçekleştirdi. Toplantının gündeminde Yunanistan’da çıkan orman yangınları sonrası Kırklareli sınırları içerisine giren ve çiftçiye ciddi boyutta zarar veren domuzlarla mücadele yer aldı.
Konu hakkında hazırlanan raporu hazırlayan raporu okuyan Tarım Komisyonu Başkanı Behçet Şen Kasım ayı içerisinde Meclis’in yoğun çalışmaları nedeni ile geniş kapsamlı bir rapor hazırlayamadıklarını belirterek ulaştıkları bilgilerin gerekli sürek avının yapılabilmesi için Tarım İl Müdürlüğü’nün zarar çalışması yapılması gerektiği, daha sonra zarar çalışması raporuna göre İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün sürek  avına izin verilip verilmeyeceğinden ibaret olduğunu belirtti. Ayrıca bu konu ile ilgili domuzların bulunduğu bölgelerdeki domuz sayısının tespitini yapmak için konunun ihale edildiğini belirtti. Raporun ayrıntılı olmadığını belirten Şen daha geniş bir rapor hazırlanmasının ardından söz konusu maddenin Aralık ayında tekrar görüşülmesini talep etti.
İl Genel Meclis Başkanı M. Tuna Soykan domuzların satılmasıyla ilgili de çalışma yapılmasını istedi. Daha sonra gündem maddesinin Aralık ayı içerisinde tekrar görüşülmesi teklifi oylamaya sunuldu. Rapor oybirliği ile kabul edildi.
Daha sonra Meclis Başkanı Soykan tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ederek her bayramın bir diğerinden daha huzurlu geçmesini temenni etti. Daha sonra AK Parti ve CHP Grup Başkanları tüm İslam aleminin Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını dilediler. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here